Ogrodzieniec, Giebło: Gminne świętowanie

  Ogrodzieniec, Giebło: Gminne świętowanie

  ZM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Już jutro, o godz. 16 na Zamku Ogrodzienieckim w Podzamczu rozpoczną się coroczne obchody z okazji święta gminy Ogrodzieniec.
  Imprezę rozpocznie program dla dzieci "Fizia Pończoszanka i jej koleżanka". O godz. 17.40 na scenie pojawi się grupa Dimitrios Zorbas, a na godz. 19 zaplanowano występ dziecięco - młodzieżowej Orkiestry Dętej z Ogrodzieńca. O godz. 19.30 wystąpi zespół The Postman.

  Na festynie żegnającym lato nie zabraknie też pokazu pirotechnicznego, który zaplanowano na godz. 21.20. Gwiazdą tegorocznej zabawy będzie zespół Strachy na Lachy.
  Zakończenie imprezy przewidziano na godz. 23. Natomiast niedzielna msza święta, która zostanie odprawiona o godz. 14 w kościele parafialnym p.w. św. Jakuba Apostoła w Gieble rozpocznie XI Dożynki Powiatowe. O godz. 15 ulicami: Częstochowską, Edukacyjną i Mokruską przejdzie korowód dożynkowy. Natomiast o godz. 15.30 rozpocznie się główna ceremonia dożynkowa, która zostanie połączona z wręczeniem odznaczeń zasłużonym dla powiatu rolnikom. Godzinę później na boisku sportowym, ludowe zespoły z powiatu zawierciańskiego zaprezentują swoje artystyczne umiejętności. Niedzielnej zabawie będzie towarzyszyć również wybór Gospodyni i Chłopa Roku oraz rozstrzygnięty zostanie konkurs "Razem z LGD Perła Jury zmieniamy oblicza gmin". Zabawę zakończy występ Zespołu Pieśni i Tańca "Zawiercie". Wstęp wolny.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama