Cztery szkoły z Siemianowc Śląskich będą zlikwidowane

  Cztery szkoły z Siemianowc Śląskich będą zlikwidowane

  DZ

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Cztery uchwały zaplanowanej na czwartek sesji Rady Miasta dotyczyły siemianowickich szkół ponadgimnazjalnych - IV Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, III Liceum Profilowanego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, wyłączenia II Liceum Profilowanego z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Meritum oraz I Liceum Profilowanego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Cogito.
  Placówki mają zostać wydzielone z zespołów szkół i zlikwidowane. Uchwały trafiły do porządku obrad sesji siemianowickiej RM już po raz drugi. Po raz pierwszy radni zajęli się nimi na początku tego roku (w lutym), jednak uchwały wówczas podjęte nie spełniały wszystkich prawnych wymogów.

  - Zgodnie z orzecznictwem Naczelnego Sądu Administracyjnego, placówki najpierw trzeba wyłączyć z zespołów szkół, a dopiero potem je zlikwidować - wyjaśnia Henryk Ptasznik, drugi zastępca prezydenta Siemianowic Śląskich. Sprawa nie jest nowa, ponieważ wymienione licea już od kilku lat nie cieszą się zainteresowaniem szukających dalszej drogi edukacji gimnazjalistów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama