Wiadukt na ul. Zabrskiej w Gliwicach wreszcie otwarty

  Wiadukt na ul. Zabrskiej w Gliwicach wreszcie otwarty

  Maria Olecha

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wiaduktem na ul. Zabrskiej w Gliwicach, który przez ponad miesiąc z powodu remontu był zamknięty, już wreszcie jest otwarty.
  Przypomnijmy, że remont wiaduktu, podobnie jak i ulic Wieczorka oraz Dolnych Wałów był możliwy dopiero po uzgodnieniu prac z Tramwajami Śląskimi. Spółka miała bowiem na tych odcinkach wyjąć szyny tramwajowe i rozebrać należące do siebie torowiska.

  - Czekaliśmy aż ekipy Tramwajów Śląskich to zrobią, ale nie doczekaliśmy się, więc z uzgodnieniu ze spółką, nasi pracownicy zdemontowali szyny na wiadukcie - mówi Henryk Małysz, prezes PRUiM.


  Prace remontowe na wiadukcie rozpoczęły się 18 lipca. Drogowcy pracowali po kilkanaście godzin dziennie, przez sześć dni w tygodniu.

  - Chcieliśmy zdążyć przed końcem wakacji, korzystaliśmy ze sprzyjającej pogody. Wiadukt był bardzo zniszczony, pełen dziur - opowiada Henryk Małysz. - Trzeba było wykonać kompleksowy remont. Zerwaliśmy starą nawierzchnię, wzmocniliśmy i wyczyściliśmy konstrukcję wiaduktu, zabezpieczyliśmy ją i odtworzyliśmy brakujące elementy podbudowy - wylicza Małysz.

  Jak podkreśla Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic, drogowcy spieszyli się z remontem, aby zdążyć przed 1 września.

  - Było to ogromne wyzwanie, bo czasu było mało, a robota trudna z powodu ogromu zniszczeń. Zdajemy sobie sprawę, że wiadukt na Zabrskiej jest kluczowy dla komunikacji w Gliwicach, a po wakacjach ruch będzie większy, dlatego nalegałem, aby prace ukończyć przed 1 września - tłumaczy Zygmunt Frankiewicz.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama