Fatalna wiadomość dla katowiczan. Ulica Mariacka będzie...

  Fatalna wiadomość dla katowiczan. Ulica Mariacka będzie rozkopana

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Deptak na ul. Mariackiej w Katowicach w dwa lata po budowie będzie rozkopany. Wydział Inwestycji ogłosił przetarg na budowę tu systemu kontroli ruchu pojazdów.
  Przy ul. Francuskiej, Mielęckiego i Stanisława zostaną zbudowane słupy ograniczające wjazd. Przy każdym wjeździe dwa słupy będą zdalnie sterowane i opuszczane. Sterowanie słupkami będzie się odbywało automatycznie lub w razie awarii ręcznie. System sterowania będzie rozpoznawał tablice rejestracyjne, a przy słupkach będą specjalne kamery.

  System będzie połączony linią światłowodową z serwerem zainstalowanym w Straży Miejskiej. To właśnie pod światłowody trzeba będzie deptak rozkopać.

  Dlaczego o systemie nie pomyślano przy okazji budowy deptaka za 12 mln zł? - Założyliśmy, że ludzie widząc znak zakazujący wjazdu będą go respektować - mówi Adam Kochański, naczelnik Wydziału Inwestycji w UM. Zapewnia, że deptak zostanie rozkopany w niewielkim stopniu i tylko tam, gdzie to konieczne. Budowa systemu ma się zakończyć w tym roku. Koszt to 765 tys. zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama