Protest w sprawie wycinki drzew w Raciborzu [WIDEO]

  Protest w sprawie wycinki drzew w Raciborzu [WIDEO]

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Stop wycinaniu drzew w Parku Zamkowym - transparent z takim hasłem rozwinęła w poniedziałek przed raciborskim magistratem grupa młodych ludzi, która protestowała przeciw zapowiedziom likwidacji ponad 200 drzew.
  - Złożyliśmy pismo w urzędzie, domagając się wyjaśnień. Rozumiemy pomysł rewitalizacji parku, ale trudno nam się pogodzić z faktem, że wytną wiele dorodnych i zdrowych drzew, tylko po to by w przyszłym roku zasadzić nowe - mówi Marcin Regent, jeden z protestujących. Manifestujący nie wykluczają podjęcia bardziej radykalnych działań.  - Jeśli będzie trzeba zablokujemy wycinkę w parku.
  Spotkaliśmy się też po to, by ustalić plan działania. Dotąd dyskutowaliśmy w internecie, ale w sieci łatwo się skarżyć. O wiele trudniej stanąć pod urzędem - powiedział nam Sławek, który trzymał w ręku czerwono-czarny transparent anarchistycznej Inicjatywy Pracowniczej - Śląsk, która wsparła akcję.

  Tymczasem Mirosław Lenk, prezydent Raciborza nie wie, o co tyle zamieszania.

  - Cieszę się, że ktoś zauważył, że od jakiegoś już czasu modernizujemy park. Ale protest jest nietrafiony. Wycinamy tylko to, co trzeba: gałęzie, które mogą w każdej chwili spaść i grożą bezpieczeństwu przechodniów, samosiejki i krzaki. Wszystko odbywa się pod nadzorem wojewódzkiego konserwatora przyrody - zapewnia Mirosław Lenk.

  Dodaje, że w ramach projektu rewitalizacji parku za ponad 1,5 mln złotych posadzone zostaną tam nowe, szlachetne drzewa i krzewy.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Znowu wycinki

  cirano (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 35 / 20

  Wiecznie te same durne wymówki. A to boją się o głowy mieszkańców ze względu na spadające gałęzie, a to bo drzewa są chore lub mogłyby zachorować....dla ratowania kasy i swych zarobków wycięli by...rozwiń całość

  Wiecznie te same durne wymówki. A to boją się o głowy mieszkańców ze względu na spadające gałęzie, a to bo drzewa są chore lub mogłyby zachorować....dla ratowania kasy i swych zarobków wycięli by wszystko, i swoją matkę. Chołotazwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo