Bez wysepki na skrzyżowaniu Rybnik łatwiej przejechać

  Bez wysepki na skrzyżowaniu Rybnik łatwiej przejechać

  KUB

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Na czas remontu ulicy Reymonta, jednej z głównych tras w centrum miasta, rozebrana została wysepka na skrzyżowaniu ulic: Reymonta, Jankowickiej i Plac Armii Krajowej. To proste rozwiązanie pozwoliło rozładować gigantyczne korki, które w tym rejonie tworzyły się od czasu rozpoczęcia przebudowy ulicy.
  - Kierowcy mogą teraz przejechać prosto od ulicy Miejskiej do Obwodnicy Południowej - mówi Lucyna Tyl, rzeczniczka urzędu miasta. Do tej pory zmotoryzowani byli zmuszeni omijać wysepkę i nadrabiać kilkaset metrów, by dostać się na obwodnicę prowadzącą w stronę Wodzisławia Śląskiego. Z tego powodu na wysokości rybnickiego Urzędu Pracy tworzył się gigantyczny korek, bo wszyscy kierowcy byli zmuszeni korzystać z jednego pasa ruchu. Rozebranie wysepki umożliwiło płynny ruch w kierunku sąsiedniego Wodzisławia Śląskiego.

  - Takie rozwiązanie świetnie się sprawdza. Do tej pory w korku pod pośredniakiem traciłem nawet 15 minut, bo wszystkie samochody próbowały dostać się na lewy pas jezdni. Teraz czynne są dwa i stoi się zdecydowanie krócej - mówi Marian Szeja, mieszkaniec Niedobczyc.

  Jednak kierowcy wybierający się do Rybnika muszą liczyć się z tym, że na utrudnienia w ruchu natkną się nie tylko w rejonie ulicy Reymonta, ale także w kilku innych miejscach. Wciąż nie można przejechać ulicą Żorską, gdzie na wysokości skrzyżowania z ulicą Sybiraków trwa budowa ronda. Roboty mają się tam zakończyć około 20 września. Remontowana jest także nawierzchnia ulicy Budowlanych w okolicy dworca komunikacji miejskiej. Ze względu na przebudowę wiaduktu kolejowego nieprzejezdna jest także ulica Raciborska.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama