Prezydent Mysłowic Grzegorz Osyra w rękach CBA

  Prezydent Mysłowic Grzegorz Osyra w rękach CBA

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Prezydent Mysłowic na Śląsku Grzegorz Osyra został oskarżony m.in. o przekroczenie uprawnień przy przyznawaniu mieszkań komunalnych oraz poświadczenie nieprawdy w oświadczeniu majątkowym sprzed 5 lat. Grozi mu do 10 lat więzienia.
  Informację w tej sprawie podało w środę Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA), które prowadziło śledztwo przeciwko prezydentowi Mysłowic.

  - Istnieje uzasadnione podejrzenie, że mężczyzna wielokrotnie działał na szkodę interesu publicznego i przekraczał uprawnienia przy wynajmie nieruchomości wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Mysłowic - poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

  Według ustaleń śledczych, prezydent przyznawał komunalne mieszkania osobom, które nie spełniały wymaganych przepisami warunków. Nowi najemcy często kupowali te mieszkania z bonifikatą sięgającą nawet 95 proc. ich wartości.

  Akt oskarżenia w tej sprawie skierowała do Sądu Rejonowego w Mysłowicach Prokuratura Rejonowa Katowice Wschód, która postawiła prezydentowi dziewięć zarzutów, dotyczących lat 2005-2009. Wobec prezydenta zastosowano 25-tysięczne poręczenie majątkowe, obciążono też hipoteką należącą do niego nieruchomość.

  Agenci CBA ustalili także, że w 2005 r. prezydent nie wpisał do oświadczenia majątkowego 100 tys. zł, które uzyskał od jednej z katowickich spółek.

  Osyra jest już oskarżony w innej sprawie - przed sądem w Sosnowcu toczy się jego proces, w którym jest on oskarżony o upozorowanie zamachu na samego siebie w czasie kampanii przed przyspieszonymi wyborami w 2003 r. Terminy kolejnych rozpraw sąd wyznaczył na wrzesień.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama