Rycerskie boje na zamku

  Rycerskie boje na zamku

  Magdalena Nowacka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W niedzielę zakończył się trwający dwa dni turniej rycerski na zamku w Ogrodzieńcu.
  Umiejętności jego uczestników we władaniu białą bronią podziwiało kilka tysięcy widzów.

  Impreza rozpoczęła się w sobotnie przedpołudnie paradą drużyn bractw rycerskich. Później damy i rycerze raczyli się jadłem, naprawiali stroje, pozowali do zdjęć z turystami i przygotowywali się do pierwszych turniejów: łuczniczego, kuszniczego i tańców dawnych. Nie zabrakło też biegu dam i rycerzy, pojedynków drużyn, zapasów i turnieju konnego.

  Wojciech Okrutny z Zakonu Rycerzy Boju Dnia Ostatniego, oddziału wrocławskiego, czyścił w tym czasie zbroję. - Jestem dopiero giermkiem, dlatego na razie pomagam tylko rycerzom w przygotowaniach do walk. Na co dzień pracuję jako urzędnik samorządowy i bardzo chciałbym "awansować" na rycerza - mówił.

  Walczący pełnej zbroi rycerze nie mieli łatwo. - Przy lejącym się z nieba żarze zbroja nagrzewa się tak szybko, że nie można jej dotknąć - stwierdził Tomasz Konopczyc, szef będzińskiego bractwa Zamek.

  Mimo tego walki były zacięte, nie brakowało nawet rannych, choć potyczki przerywała też ulewa. Wszyscy bawili się jednak wyśmienicie. - Jesteśmy z Częstochowy i chcieliśmy zwiedzić zamek. Trafiła nam się gratka, dlatego zostaniemy dłużej, niż planowaliśmy. Synowi musiałem kupić tarczę, a córce wianek. Żona zachwycona jest starodawnymi tańcami, a ja wolę popatrzeć na łuczników - mówił Adam Kasprzak.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo