Katowice: Śląsk modli się za górników uwięzionych w Chile

  Katowice: Śląsk modli się za górników uwięzionych w Chile

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Bractwo Gwarków organizuje czuwanie w intencji 33 chilijskich górników, uwięzionych na głębokości 700 metrów w kopalni złota na płaskowyżu Atacama.
  Od 27 dni oczy całego świata zwrócone są na niewielką kopalnię złota i miedzi pośrodku pustyni Atacama, gdzie 33 górników uwięzionych na głębokości blisko 700 m walczy o życie w 30 stopniowym upale. Także mieszkańcy Śląska oraz tutejsze gwarectwa nie pozostają obojętne na los górników, dlatego już od 4 września rozpoczyna się czuwanie na znak solidarności z górnikami.

  - Byliśmy górnikami, byliśmy ratownikami, wiemy, co to znaczy być uwięzionym pod ziemią, jaki jest to stres i strach.
  Dlatego Bractwo Gwarków przy Związku Górnośląskim podjęło się inicjatywy czuwania na znak solidarności - mówi Jerzy Mańka z Bractwa Gwarków. I dodaje: - Będziemy tak długo czuwać, aż wszyscy górnicy zostaną uratowani i wrócą cali i zdrowi do swoich rodzin.

  W czuwaniu zorganizowanym przez Bractwo Gwarków może wziąć udział każdy. W sobotę (4.09) podczas mszy zapalone zostanie "Światło nadziei w blasku górniczych lamp". W kaplicy zostanie wystawiona także specjalna Księga Nadziei, do której słowa modlitwy i otuchy będzie mógł wpisać każdy, kto odwiedzi Kaplicę św. Barbary. Czuwanie odbywać będzie się codziennie od godz. 10 - 20.

  Inauguracyjna msza święta odbędzie się 4 września o godz. 19.00

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama