Zabrzański browar świętuje 150-lecie

  Zabrzański browar świętuje 150-lecie

  Maria Olecha

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zabrzański browar obchodzi w tym roku jubileusz 150-lecia istnienia. Z tej okazji 19 września odbędzie się szereg imprez. Gwiazdami wieczoru będą zespoły Lady Pank i Dżem. Urodziny browaru w Zabrzu odbędą się w ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa Kulturowego, które odbywają się pod hasłem "Od pomysłu do przemysłu".
  Browar w Zabrzu mieści się przy ul. Wolności 327. Jest miejscem pracy kilku pokoleń zabrzan. To tam od 150 lat warzone są różne marki piwa. Jakie? Mieszkańcy przekonają się oglądając wystawę "Od Handelra do Van Pur". Jej wernisaż zaplanowano na godz. 11. Zobaczą ponadto prezentację multimedialną pn. "Historia browarów zabrzańskich". Będzie też okazja, aby wziąć udział w rajdzie rowerowym po szlaku zabrzańskich browarów.


  Każdy, kto 19 września o godz. 11 przyjdzie do zabrzańskiego browaru będzie miał okazję go zwiedzić z przewodnikiem. Na zakończenie organizatorzy przewidzieli degustację. Pierwsze wejście o godz. 11.15, ostatnie - o godz. 17.

  O godz. 18 natomiast na scenie wystapi zespół Lady Pank. Dwie godziny później publiczność będzie się bawiła przy kawałkach Dżemu.

  Atrakcji nie zabraknie również dla najmłodszych. Będą mogli szaleć na zjeżdżalni, wziąć udział w konkursach z nagrodami oraz licznych grach i zabawach.

  Imprezę zakończy pokaz sztucznych ogni. Wstęp jest wolny.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama