Ważne
  Imielin pokazuje ludzi, z których jest dumny

  Imielin pokazuje ludzi, z których jest dumny

  Jolanta Pierończyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Na wystawie są m. in. książki Albina Siekierskiego, na podstawie których nakręcone zostały takie filmy jak Paciorki jednego różańca, Blisko, coraz bliżej czy Rodzina Kanderów.
  Do końca września w imielińskiej bibliotece trwa wystawa twórczości literackiej, naukowej i publicystycznej ludzi wywodzących się z Imielina lub tam mieszkających. Sporo miejsca poświęcono ks. dr. Józefowi Pielorzowi, który w tym roku obchodzi 60-lecie kapłaństwa. W Imielinie się urodził i teraz, na emeryturze, tutaj mieszka. Jest autorem 20 książek i broszur oraz 1200 artykułów w pismach polskich, włoskich i francuskich. W swoim dorobku ma m.in. biogram o św. Eugeniuszu de Mazenod. Jako autor tej pozycji był zaproszony przez Jana Pawła II na kanonizację swojego bohatera.

  Na wystawie są tomiki wierszy nieżyjącej już Adelajdy Suszlik oraz Jana Pioskowika i s. Grażyny Muchy. Poza tym są naukowe prace Mariana Palucha i Józefa Śleziony oraz dorobek księży Dariusza Walencika i Janusza Wilka. Są też książki z prawa podatkowego i organizacji zarządzania autorstwa Józefa Wyciśloka, wieloletniego dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Katowicach, a teraz doradcy ministra finansów. Nie zabrakło też książek z historii Imielina pisanych przez Bernarda Kopca.

  Na wystawie znalazła się także spuścizna literacka pochodzącego z Imielina Albina Siekierskiego, autora książek, na podstawie których nakręcone zostały takie filmy jak Paciorki jednego różańca, Blisko, coraz bliżej czy Rodzina Kanderów.

  Wystawa wpisuje się w obchody 15-lecia samorządności w Imielinie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama