Nielegalne papierosy i alkohol ze Wschodu przejęli śląscy...

  Nielegalne papierosy i alkohol ze Wschodu przejęli śląscy policjanci

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Śląscy policjanci rozbili grupę przestępczą, zajmującą się przemytem i dystrybucją papierosów i alkoholu zza wschodniej granicy.
  Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach wspólnie z mundurowymi ze Świętochłowic i Bytomia, rozbili grupę przestępczą zajmującej się przemytem i dystrybucją papierosów i alkoholu na duża skalę.

  W ręce stróżów prawa wpadło 4 mężczyzn w wieku od 24 do 44 lat, pochodzących ze Świętochłowic, Bytomia oraz Chełma. Funkcjonarjusze zwalczający przestępczość gospodarczą namierzyli osoby zajmujące się przemytem nielegalnego towaru.
  Operacyjni ustalili, ze towar dostarczany jest do odbiorców w Świętochłowicach i Bytomiu i magazynowany w kilku garażach. Policjanci zatrzymali przestępców na gorącym uczynku. W samochodach, którymi poruszali się przemytnicy, policjanci zabezpieczyli papierosy, alkohol i tytoń. Pozostały towar pochodzący z przemytu stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli w kilku garażach. Łącznie mundurowi przejęli ponad 15 tysięcy paczek papierosów, prawie 600 litrów nielegalnego alkoholu oraz około 40 kilogramów tytoniu.

  Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosły prawie 190.000 złotych. Na poczet przyszłych kar i grzywien śledczych zabezpieczyli u podejrzanych mienie w postaci dwóch samochodów o wartości łącznej 45.000 złotych. Na wniosek policji, prokurator objął dozorem trzech zatrzymanych i zastosował poręczenie majątkowe. Dzisiaj prokurator zadecyduje o losie czwartego zatrzymanego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama