Chybie, Mnich: Kto otworzył kładkę w Mnichu?

  Chybie, Mnich: Kto otworzył kładkę w Mnichu?

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Niecałą dobę otwarte było przejście dla pieszych, jakie znajduje się na moście nad torami kolejowymi w Mnichu w gminie Chybie. Wczoraj okazało się, że kraty blokujące wejścia na kładkę zerwały w nocy z soboty na niedzielę nieznane osoby.
  - To na pewno nie nasza inicjatywa. Przypuszczamy, że mieszkańcy zdecydowali się na taki krok ze względu na wielką uciążliwość z powodu zamknięcia mostu - mówi Jolanta Michalska z PKP SA Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Katowicach.

  W Urzędzie Gminy w Chybiu wczoraj też wszyscy byli zdziwieni otwarciem kładki. Urzędnicy dzwonili do PKP, by dowiedzieć się czy przeprawę ułatwiającą dojście dzieciom do szkoły faktycznie udało się naprawić i dopuścić do użytku.


  Po południu pracownicy PKP ponownie zaspawali wejścia metalowymi kratami.

  - Nie wiemy kto zerwał kraty - mówi Elżbieta Dubiańska-Przemyk, wójt Chybia. Ale dodaje, że gmina negocjuje z PKP warunki przejęcia kładki. - Zabezpieczamy pieniądze w budżecie i czekamy na odpowiedź PKP. Chcemy wiedzieć, czy po wykonaniu niezbędnych robót kładka zostanie dopuszczona do użytku - wyjaśnia Dubiańska-Przemyk.

  Przejście nad torami jest newralgiczne dla Mnicha i Chybia. Po drugiej stronie torów są przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum, sklepy i zakład pracy. Teraz trzeba nie tylko nadkładać ponad kilometr drogi , ale poruszać się ruchliwymi ulicami, które nie mają pobocza. Kilka tygodni temu mieszkańcy sami weszli na tory i na własną rękę wykonali najprostsze prace remontowe kładki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama