Szczęściarz z Cieszyna wygrał prawie 5 mln złotych

  Szczęściarz z Cieszyna wygrał prawie 5 mln złotych

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pierwsza w historii Cieszyna "szóstka" w Lotto padła w sobotę w kolekturze przy ul. Filasiewicza 1. Szczęściarz (lub szczęściara) za 9 złotych wykupił trzy zakłady na "chybił trafił". I trafił. Zgarnie 4 mln 884 tys. 335 złotych i 80 groszy.
  - Ludzie już nas pytali, czy nie dostałyśmy kwiatów od zwycięzcy. Ale na razie nikt z kwiatami nie przyszedł - uśmiecha się pracująca w kolekturze Anna Jaworska.Zwycięzca w Cieszynie wygrał 4 mln 884 tys. 335 złotych i 80 groszy

  Kolektura mieści się w punkcie pośrednictwa finansowego, gdzie są też kantor i punkt ubezpieczeń. Pracująca w kantorze Irena Błaszkiewicz nie ukrywa, że główna wygrana w Lotto to duże wydarzenie w mieście. Nie sądzi jednak, by zwycięzca ujawnił się. - Chyba, żeby ktoś nie wiedząc o wygranej, przyszedł sprawdzić kupon. Ale ludzie na ogół śledzą losowania - dodaje.

  Na wieść o wygranej mieszkańcy Cieszyna byli zaskoczeni. Eugeniusz Cywis, pracujący w niewielkiej piwiarni obok kolektury, nie kalkulował.

  - Gdybym tyle wygrał, to 800 tys. złotych oddałbym proboszczowi, a resztę wydał na monopol - wyznał szczerze.

  "Szóstka" w Cieszynie jest kolejną w Beskidach. W marcu 2007 r. w Skoczowie padła wygrana w wysokości 6 191 705,90 zł. W Żywcu w 2005 roku ktoś zgarnął 6 482 092,50 zł. Największą fortunę przyniósł kupon wysłany w Kozach k. Bielska-Białej - 29 lipca 2008 roku "szóstka" przyniosła zwycięzcy 9 449 247,80 zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo