Kalety: Bezpieczna jazda, ale z przeszkodami

  Kalety: Bezpieczna jazda, ale z przeszkodami

  Krzysztof Szendzielorz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ma kilometr długości i kosztował nieco ponad 1 mln 146 tys. zł. Mowa o nowym chodniku dla rowerzystów i pieszych, który połączy dwie części Kalet - Mokrus i Miotek.
  Trasa przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, bo biegnie wzdłuż ruchliwej drogi wojewódzkiej nr 908 prowadzącej z Tarnowskich Gór przez Kalety do Częstochowy. Wcześniej żadnego chodnika na tym odcinku w Kaletach nie było.

  Niestety, trasa na jednym swym końcu przypomina tor przeszkód. - Przed dojazdem do skrzyżowania w Miotku stoi na środku ścieżki lampa, za którą trasa się zwęża. Przecież można było przesunąć słup i rozszerzyć trasę za wiatę, bo tam jest las. Kto to odebrał? - pyta Grzegorz Gansiniec, mieszkaniec Kalet.

  - Odbiór trasy będzie dopiero 14 września - wyjaśnia burmistrz Józef Kalinowski. Dodaje, że zgłosi usterki, które zauważy, ale jego głos będzie miał charakter doradczy. Miasto dostało bowiem dofinansowanie na ścieżki od marszałka, a jej projekt zatwierdził Zarząd Dróg Wojewódzkich.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama