Bytom: Prąd zabił chłopca, bo wtyczka była odwrócona

  Bytom: Prąd zabił chłopca, bo wtyczka była odwrócona

  Marcin Szczepański

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W dalszym ciągu trwa wyjaśnianie przyczyn tragedii, do jakiej doszło dwa tygodnie temu w Bytomiu. Przypomnijmy, że z powodu porażenia prądem zmarł 7-letni chłopiec. Stało się to, gdy dotknął ogrodzenia otaczającego materiały budowlane na jednym z podwórek. Na razie nikomu nie postawiono zarzutów w tej sprawie.
  Prokuratura podejrzewa, że przy placu budowy doszło do zaniedbania. To spowodowało, że prąd poprowadzony do kontenera robotników przebijał na siatkę, która go otaczała. Jak dowiedzieliśmy się w prokuraturze, podczas oględzin miejsca zdarzenia stwierdzono, że gniazdko, do którego podłączono kontener, nie miało bolca uziemienia.

  - Gdy wtyczka była do niego podpinana jedną stroną prąd w siatce nie leciał, gdy natomiast wtyczkę obracano, siatka była pod napięciem - tłumaczy Artur Ott, bytomski prokurator rejonowy. Dlaczego tak się działo ma ustalić biegły elektryk, który dziś powinien po raz kolejny wizytować feralny plac budowy.

  Tymczasem prace remontowe przy docieplaniu kamienicy, przy której doszło do wypadku, zostały wznowione.

  - Zgoda jest warunkowa. Odcięty jest dopływ prądu do składu materiałów. Można podłączać tylko urządzenia wykorzystywane do prac remontowych - mówi Elżbieta Kwiecińska, powiatowa inspektor nadzoru budowlanego. - Zaczęliśmy kontrolę prac docieple- niowych. Nie stwierdziliśmy żadnych uchybień - dodaje.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama