Ważne
  Drugi dzień II Polskiego Kongresu Górniczego

  Drugi dzień II Polskiego Kongresu Górniczego

  AMC

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  O przyszłości górnictwa, innowacyjnych technologiach, bezpieczeństwie i ochronie środowiska specjaliści dyskutują od wczoraj w Gliwicach na Politechnice Śląskiej oraz w Krakowie na Akademii Górniczo-Hutniczej. W obu uczelniach odbywa się trzydniowy II Polski Kongres Górniczy. Towarzyszy mu wystawa maszyn i technologii górniczych.
  Jednym z ważniejszych tematów jest bezpieczeństwo w kopalniach. Piotr Litwa, prezes Wyższego Urzędu Górniczego, nie jest zadowolony z efektów dotychczasowej prewencji. Liczba wypadków pod ziemią wcale nie maleje.

  - Może trzeba jeszcze poczekać, by podejmowane działania przełożyły się na fakty. Niewykluczone jednak, że musimy szukać innych metod poprawy kultury bezpieczeństwa w zakładach górniczych - mówi Piotr Litwa i podkreśla, że kulturę bezpieczeństwa WUG musi podnosić wspólnie z pracodawcami i związkowcami.

  Na kongresie przedstawiane są też osiągnięcia nauki i techniki, w tym energooszczędne maszyny górnicze wyposażone w automatyczne systemy monitoringu i sterowania. Będzie też mowa o rozpoznawaniu geologicznym złóż z wykorzystaniem satelitarnego systemu informacji geograficznej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama