W Rybniku rośnie sąd

  W Rybniku rośnie sąd

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dobiega końca budowa okazałej siedziby oddziału zamiejscowego gliwickiego Sądu Okręgowego w Rybniku. Nowoczesny gmach, który wyrósł w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy na działce przy ulicy Piłsudskiego, będzie gotowy do końca roku.
  Wcześniej w tym miejscu mieściła się siedziba szkoły muzycznej, w której uczyli się między innymi kompozytor Henryk Mikołaj Górecki i Adam Makowicz, znany pianista jazzowy.

  Obecnie pracownicy firmy budowlanej zajmują się wykończeniem wnętrz. A trzeba przyznać, że roboty jest sporo, bo gmach ma ponad 6700 metrów kwadratowych.

  - Wnętrze będzie nowoczesne, ładne, ale nie luksusowe. Dominować będą jasne kolory. Duża ilość okien sprawi, że wewnątrz będzie bardzo dużo światła - mówi nam jeden z budowlańców. Budowa i wykończenie budynku będzie kosztowało 34 miliony złotych.

  W nowym gmachu będą pracowały 192 osoby, w tym 41 sędziów. Najważniejsza informacja dla mieszkańców jest taka, że teraz załatwianie sądowych formalności będzie trwało krócej.

  Do nowego, czteropiętrowego gmachu, przeniesione zostaną wszystkie oddziały Sądu Okręgowego w Gliwicach, które mieszczą się poza główną siedzibą. - Będzie to wydział cywilny, pracy i ubezpieczeń i wydział karny. W budynku znajdzie się miejsce dla Wydziału Gospodarczego Sągu Rejonowego i Wydziału Ksiąg Wieczystych - mówi sędzia Tomasz Pawlik, rzecznik Sądu Okręgowego w Gliwicach. - Całość bardzo mi się podoba. To wielki plus wszystkich mieszkańców, że tutaj powstaje sąd. Przez to skróci się czas oczekiwania na załatwienie spraw - mówi Beata Ziętarska, mieszkanka Leszczyn.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama