Nowa droga w Rybniku wreszcie otwarta

  Nowa droga w Rybniku wreszcie otwarta

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nowa droga w Rybniku wreszcie otwarta

  ©jacek bombor

  Dzisiaj, czyli tydzień wcześniej niż planowano, droga, która łączy ulicę Kościuszki z trasą Rybnik-Żory, zostanie udostępniona zmotoryzowanym.
  Nowa droga w Rybniku wreszcie otwarta

  ©jacek bombor

  Zaledwie przed tygodniem,3 września, w artykule Kierowcy chcą już jeździć gotową drogą, apelowaliśmy wspólnie z rybnickimi kierowcami o otwarcie nowej, gotowej już drogi, która łączy ulicę Kościuszki z trasą Rybnik-Żory. I udało się.

  Ale to nie koniec drogowych informacji, nowiutką trasą od razu poprowadzony zostanie objazd, bo zamknięte zostały sąsiednie drogi.

  - To efekt rozpoczęcia kolejnego etapu prac, związanych z przebudową na rondo skrzyżowania ulic: Żorska-Sybiraków-Powstańców Śląskich. Od dzisiaj ruch odbywać się będzie po fragmencie nowego ronda oraz nowo wybudowaną drogą. Zamknięty zostanie odcinek ulic Powstańców Śląskich i Strzelców Bytomskich - wyjaśnia Lucyna Tyl, rzeczniczka Urzędu Miasta w Rybniku.

  Od dzisiaj na nową drogę muszą się kierować zmotoryzowani jadący z Żor w stronę centrum miasta i także ci, którzy podróżują w przeciwnym kierunku. Do dyspozycji mają po jednym pasie jezdni w każdym kierunku i równą jak blat stołu nawierzchnię.

  - Otwarcie tej ulicy to dobra wiadomość, bo od początku września na ulicach w całym mieście znów zrobiło się bardzo ciasno. Liczę, że dzięki nowej drodze będzie się jeździło sprawniej - mówi Szymon Żyła, mieszkaniec Rybnika.

  Drogowcy okupują także inne miejsca  ulica Reymonta - drogowcy pracują na odcinku od placu Armii Krajowej do ronda Wodzisławskiego;
  ulica Budowlanych- trwa tam remont w rejonie dworca komunikacji miejskiej oraz pobliskiego ronda Mazamet;
  ulica Raciborska - odcinek jest zamknięty dla ruchu z powodu budowy wiaduktu kolejowego;
  skrzyżowanie ulic księdza Pojdy i Brzozy w Kamieniu - powstaje nowe rondo, utrudnienia co najmniej do końca października.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama