Wojskowa klasa w Czeladzi pomoże się dostać do armii

  Wojskowa klasa w Czeladzi pomoże się dostać do armii

  Magdalena Nowacka, Patryk Drabek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  16 licealistów rozpoczęło naukę w klasie wojskowej w ZS nr 1 w Czeladzi. To pierwsza taka klasa w powiecie będzińskim.
  Czeladzcy licealiści już teraz ćwiczą wojskową musztrę

  Czeladzcy licealiści już teraz ćwiczą wojskową musztrę ©Lucyna Nenow

  - Na terenie powiatu są już klasy policyjne i strażackie, dlatego postanowiliśmy otworzyć właśnie wojskową - mówi Aneta Zawada, dyrektorka ZS nr 1.

  Uczniowie będą mieli zwiększoną ilość godzin języków obcych, wf i przysposobienia obronnego, zajęcia z topografii i zarządzania kryzysowego. Poznają także tajniki ceremoniału wojskowego. - Nawiązaliśmy współpracę z I Brygadą Rakietowej Obrony Powietrznej w Bytomiu. Młodzież będzie tam jeździła na niektóre zajęcia - dodaje dyrektorka. Szkoła zaangażuje także osobę, która nauczy młodzież tajników sztuki walki.

  Uczniowie są zachwyceni. - Od najmłodszych lat interesuję się wojskowością i chciałbym w przyszłości zostać zawodowym żołnierzem - zapewnia Grzegorz Bogacki z Siemianowic Śląskich.

  Kandydaci na policjantów i wojskowych uczą się już w ZS w Łazach. Pierwsi uczęszczają do trzeciej klasy, natomiast drudzy ukończą szkołę rok później. Co ważne, opiekunem klasy wojskowej jest VI Batalion Dowodzenia w Krakowie i najlepsi absolwenci mogą tam liczyć na pracę. Dyrektor Michał Brzozowski uważa, że w klasach mundurowych nie ma już przypadkowych uczniów. - Te osoby, które trafiłyby do nas przez przypadek, szybko by się wykruszyły - dodaje dyrektor.

  Przyszli mundurowi szkolą się też w ZS w Pilicy. - Pamiętam, jak rodzice dzwonili do nas, że dzieci są zaskoczone tym, że na poligonie jest taka dyscyplina. Byli zdziwieni, że za odpięty guzik czy włączony telefon muszą robić pompki. Baliśmy się, że gdy dzieci wrócą, to zrezygnują. Na szczęście do tego nie doszło. Mało tego, uczniowie pytali już, kiedy będzie następny wyjazd - wspomina Anna Woźniczko, dyrektorka ZS w Pilicy.

  Współpr. PAS
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   KADRY PSYCHOPATÓW

   Q (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 46 / 48

   PSYCHOLE!!! JUŻ ICH WYCHOWUJĄ NA KONFIDENTÓW, OSZOŁOMÓW, NACJONALISTÓW I MORDERCÓW!!! KOMSOMOLCY, HITLERJUGEND, ZSMP, BANDA NIELETNICH ZWYRODNIALCÓW KTÓRZY ZA PARĘ LAT BĘDĄ ZABIJAĆ, GWAŁCIĆ I...rozwiń całość

   PSYCHOLE!!! JUŻ ICH WYCHOWUJĄ NA KONFIDENTÓW, OSZOŁOMÓW, NACJONALISTÓW I MORDERCÓW!!! KOMSOMOLCY, HITLERJUGEND, ZSMP, BANDA NIELETNICH ZWYRODNIALCÓW KTÓRZY ZA PARĘ LAT BĘDĄ ZABIJAĆ, GWAŁCIĆ I MORDOWAĆ POD SZYLDEM WOLNOŚCI, PLURALIZMU I DEMOKRACJI O CZYM JUŻ TERAZ MARZĄ! zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama