Najpierw chciał zabić, a potem uciec samolotem

  Najpierw chciał zabić, a potem uciec samolotem

  PS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w porcie lotniczym w Pyrzowicach 24-letniego mieszkańca Zabrza poszukiwanego przez Policję w związku z podejrzeniem usiłowania zabójstwa, którego dopuścił się w miniony poniedziałek.
  Zabrzańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 20-letniego mieszkańca dzielnicy Mikulczyce. Sprawca został schwytany na lotnisku w Pyrzowicach, bezpośrednio przed próbą ucieczki z naszego kraju. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia. Do brutalnego przestępstwa doszło w miniony poniedziałek w jednym z mieszkań przy ul. Gogolińskiej w Zabrzu. 24-latek spotkał się w nim ze swoim dłużnikiem.

  W trakcie rozmowy sięgnął po nóż, którym ugodził swoją ofiarę. Poszkodowany z przebitym płucem trafił na blok operacyjny szpitala przy ul.3-go Maja. Lekarze uratowali rannego, choć jak podają, był on o krok od śmierci. W międzyczasie zabrzańscy policjanci prowadzili czynności zmierzające do ustalenia sprawcy ataku. Przełom w działaniu śledczych nastąpił wczoraj. Mundurowi ustalili, że podejrzewany o popełnienie przestępstwa 24-latek zamierza opuścić nasz kraj, wyjeżdżając do Szwecji.

  Informacje te zostały potwierdzone. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy straży granicznej na lotnisku Pyrzowice, udaremniono mu wylot do Sztokholmu. Lot samolotem zmienił się na przymusową podróż radiowozem do rodzinnego miasta, gdzie trafił do policyjnego aresztu. Dziś o dalszych losach napastnika zdecyduje prokurator oraz sąd.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama