Tylko podróżni cieszą się z obwodnicy Siewierza

  Tylko podróżni cieszą się z obwodnicy Siewierza

  Katarzyna Domagała

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Skrzyżowanie DK 78 z DK 1 zostanie częściowo zamknięte

  Skrzyżowanie DK 78 z DK 1 zostanie częściowo zamknięte ©lucyna nenow

  Od stycznia kierowcy będą mogli korzystać z siewierskiej obwodnicy DK 78. Dzięki niej jadące trasą kielecką tiry i ciężarówki nie będą już korkowały centrum miasta.
  Skrzyżowanie DK 78 z DK 1 zostanie częściowo zamknięte

  Skrzyżowanie DK 78 z DK 1 zostanie częściowo zamknięte ©lucyna nenow

  Przestanie się też korkować krzyżująca się z DK 78 w Siewierzu DK 1. Tymczasem kierowcom z regionu to skrzyżowanie kojarzy się wyłącznie z gigantycznymi korkami w godzinach szczytu. Codziennie przejeżdża tędy około 50 tys. samochodów.

  Dla Krzysztofa Hanke z kabaretu Rak, który korki w okolicy Siewierza zna bardzo dobrze, przejazd w tym miejscu był nie do wytrzymania.

  - Aby dowiedzieć się, jak ten odcinek denerwuje kierowców, wystarczy wsiąść w samochód i włączyć CB radio.
  Na wysokości Siewierza usłyszymy wyłącznie zdenerwowanych ludzi, którzy nie przebierają w słowach - mówi satyryk. - Obwodnice buduje się po to, by omijać miasto, a nie do niego wjeżdżać - dodaje.50tys. samochodów w ciągu doby przejeżdża przez zakorkowane siewierskie skrzyżowanie DK 1 z DK 78

  Choć kilka lat temu wszyscy mieszkańcy Siewierza walczyli, aby obwodnica powstała, teraz nie zgadzają się na zlikwidowanie lewoskrętu na skrzyżowaniu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, co uniemożliwi np. bezpośredni wyjazd z miasta w kierunku Katowic. Miesiąc temu założyli Komitet Społeczny. Obawiają się, że problem z dojazdem do centrum będą miały karetki pogotowia, straż pożarna i autobusy. Sądzą także, że turystów, do tej pory chętnie odwiedzających miasto leżące przy głównej drodze, zniechęci problemowy wyjazd w lewo.

  - Znów stanie się prawdziwym przysłowie "Kradnij, zabijaj, a Siewierz omijaj". Tylko powód będzie inny - mówi Marek Kubik, właściciel oberży Złota Gęś z Siewierza. Także właściciele i pracownicy sklepików i kiosków wokół rynku, których jest około 50, boją się zmian.

  - Przyjdą dla nas ciężkie czasy - mówi Ilona Nowak, ekspedientka w jednym ze sklepów na rynku. - Kierowcy ominą rynek, na czym stracimy - dodaje zmartwiona.

  GDDKiA takie rozwiązanie uważa za najlepsze. - Taka forma skrzyżowania jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem w miejscu, gdzie dochodzi do wielu wypadków - mówi Dorota Marzyńska, rzecznik prasowy GDDKiA w Katowicach. - Zmiany związane z brakiem skrętów w lewo to kwestia przejechania dodatkowych kilkuset metrów.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   www.siewierz.vcity.pl

   Tadek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 37 / 31

   www.siewierz.vcity.pl

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nonsens!

   Flash (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 49 / 30

   W GDDKiA chyba są naćpani bo inaczej nie można napisać - na skrzyżowaniu gdzie działa sygnalizacja świetlna BEZKOLIZYJNIE należy dodać - dochodzi do wypadków... Śmiech na sali!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kwestia zadowolenia

   Paweł (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 28 / 43

   W tym przypadku nie ma możliwości, aby wszyscy zainteresowani kwestią powstającej obwodnicy byli zadowoleni. Wiadomo, że firmy usługowe i handlowe ucierpią a zyskają mieszkańcy Siewierza i...rozwiń całość

   W tym przypadku nie ma możliwości, aby wszyscy zainteresowani kwestią powstającej obwodnicy byli zadowoleni. Wiadomo, że firmy usługowe i handlowe ucierpią a zyskają mieszkańcy Siewierza i kierowcy. Pozdrawiam P.S. Bardzo się cieszę, że obwodnica powstaje!!!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama