Najstarsze Derby Śląska w... sądzie!

  Najstarsze Derby Śląska w... sądzie!

  Tomasz Kuczyński

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  23 października 2009 roku przy Olimpijskiej w Bytomiu było bardzo ciekawie

  23 października 2009 roku przy Olimpijskiej w Bytomiu było bardzo ciekawie ©ARKADIUSZ GOLA

  Kibice i piłkarze Polonii Bytom oraz Ruchu Chorzów żyją już sobotnim spotkaniem, nazywanym Najstarszymi Derbami Śląska, mając jeszcze w pamięci mecz z października ubiegłego roku, wygrany przez chorzowian 1:0.
  23 października 2009 roku przy Olimpijskiej w Bytomiu było bardzo ciekawie

  23 października 2009 roku przy Olimpijskiej w Bytomiu było bardzo ciekawie ©ARKADIUSZ GOLA

  Atmosfera na trybunach była wspaniała, fani z obu miast przyczynili się do podniesienia jakości widowiska. Są jednak tacy, którym tamte derby mogą odbijać się czkawką, bo zajęła się nimi prokuratura i skierowała akt oskarżenia do sądu!

  Wbrew pozorom nie chodzi o kibiców, bo zadym wtedy nie było. - Oskarżeni to dyrektor Polonii Bytom, Cezariusz Z. i pełnomocnik zarządu klubu Maciej G. - informuje Artur Ott, szef Prokuratury Rejonowej w Bytomiu.
  - Według naszej oceny, pierwszy z nich odpowiada za wpuszczenie na stadion większej ilości widzów, niż było dopuszczone na mocy pozwolenia prezydenta Bytomia. W ten sposób naruszono zapisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Drugi jest podejrzany o przywłaszczenie 20 tys. złotych. Część biletów nie została zewidencjonowana, właśnie na taką wartość. Obu grozi kara pozbawienia wolności od sześciu miesięcy od ośmiu lat.

  Po październikowych derbach policja powiadomiła m.in. prokuraturę, że zamiast 5,5 tys. na stadionie było 8 tys. widzów, w tym ponad 3 tys. kibiców Ruchu. Bytomski klub bronił się, że lepiej było wpuścić ludzi na trybuny, niż pozostawić przed stadionem, gdzie mogło dojść z tego powodu do zadym. Pojawiły się nawet głosy o cichym przyzwoleniu policjantów.

  - Nie było żadnego naszego przyzwolenia na taką decyzję organizatorów meczu - zastrzega Adam Jakubiak z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu. - Zawsze jesteśmy przygotowani do utrzymania porządku na terenie miasta w czasie spotkań piłkarskich. Tak było wtedy i tak będzie też w najbliższą sobotę. Mamy nadzieję, że kibice Ruchu, którzy nie mają biletów, nie pojawią się w Bytomiu, bo i tak nie wejdą na stadion.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   W areszcie szukali przyszłego lokum dla dyrektora Poloni ...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   deRby

   ! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

   tylko Ruch!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama