Ważne
  Przygotuj się do matury na Śląskim Salonie Maturalnym

  Przygotuj się do matury na Śląskim Salonie Maturalnym

  AZ

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jak się przygotować do matury? Jaki kierunek i na jakiej uczelni warto studiować? Odpowiedzi na te i podobne pytania uczniowie klas maturalnych będą mogli uzyskać podczas Śląskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2010, który odbędzie się 16i 17 września na Politechnice Śląskiej w Gliwicach i Uniwersytecie Śląskim.
  - Ogólnopolską kampanię Salon Maturzystów Perspektywy organizujemy już po raz czwarty - mówi Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, twórca idei Salonu.

  W ubiegłym roku Salony odwiedziło ponad 200 tysięcy młodych ludzi. To najlepszy dowód, jak bardzo potrzebują dokładnej informacji o maturze i rekrutacji, by mądrze zaplanować swoją ścieżkę kształcenia. To bez przesady wiedza na miarę życiowego sukcesu.


  - Zadaniem nowoczesnej uczelni jest zapewnienie studentom warunków do jak najlepszego rozwoju we wszystkich wymiarach - naukowym, kulturalnym i sportowym - podkreśla prof. dr hab. inż. Andrzej Karbownik, rektor Politechniki Śląskiej.

  A jak to wygląda na innych uczelniach? O tym też będą się mogli przekonać młodzi ludzie odwiedzający Śląski Salon Maturzystów, bo poznają oferty 20 uczelni z całej Polski. Będą też mogli dowiedzieć się wszystkiego na temat majowego egzaminu. Wykład Matura w 2011 roku - maturalne obowiązki i wybory w świetle prawa oświatowego wygłosi Roman Dziedzic, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w
  Jaworznie.

  Polska Dziennik Zachodni jest patronem medialnym tego przedsięwzięcia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama