Konkurs orki w Nakle Śląskim

  Konkurs orki w Nakle Śląskim

  SZEN

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Konkurs orki w Nakle Śląskim

  ©krzysztof szendzielorz

  Czy Śląsk to tylko przemysł? Nie! Na pola w Nakle Śląskim wjechali traktorami uczniowie szkół rolniczych. Udowadniali w konkursie orki, że o przyszłość naszego rolnictwa nie musimy się martwić.
  Konkurs orki w Nakle Śląskim

  ©krzysztof szendzielorz

  Chociaż kandydatów do szkół rolniczych brakuje. Do konkursu swoich uczniów wystawiły szkoły z Pszczyny, Żarnowca, Żywca, Nakła Śl., małopolskich Jawiszowic czy opolskich Bogdańczowic. Przyjechali też zaprzyjaźnieni z nakielskim Centrum Kształcenia Rolniczego uczniowie z węgierskiej Kétegyházy. Sędziowie oceniali m.in. odpowiednią głębokość orki, to, czy została wykonana w granicach działki oraz prostolinijność bruzd.

  Trzy pierwsze miejsca zajęli Bartłomiej Kozieł ze szkoły w Żywcu-Moszczanicy, Patryk Gollor z Nakła Śląskiego (na zdjęciu) i Grzegorz Mol z Pszczyny. W naszym województwie rolników kształci 26 placówek. To sporo, ale uczniów jest coraz mniej. W najlepszych latach nakielska szkoła prowadziła dwie klasy rolnicze po 40 uczniów. Teraz technikami rolnikami chce zostać od 10 do 15 osób. Pocieszające jest jednak to, że ci, którzy wygrali konkurs twierdzą, że szkoły wybrali nieprzypadkowo. - Mamy 50-hektrowe gospodarstwo w Wielowsi. Wybrałem technikum rolnicze, żeby później pracować w tym zawodzie. Teraz rolnik musi też udokumentować odpowiednie wykształcenie - mówi Patryk Gollor.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gratulacje

   zsaio (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 51 / 50

   Brawo Bartek Kozieł! Żywiec górą!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama