Ważne
  Katowice budują strefę kultury za miliard złotych

  Katowice budują strefę kultury za miliard złotych

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W Katowicach miała się budować strefa kultury za ponad miliard złotych! Co z największymi inwestycjami? Są opóźnione.
  Siedzibę Muzeum zaprojektowali Austriacy wybrani w międzynarodowym konkursie

  Siedzibę Muzeum zaprojektowali Austriacy wybrani w międzynarodowym konkursie ©muzeum śląskie

  Zmodernizowana siedziba Filharmonii Śląskiej miała cieszyć melomanów już pod koniec 2011 r. Inwestycja ma poślizg półroczny. Budowa Muzeum Śląskiego na terenie po kopalni Katowice jest na etapie przetargu na wykonawcę robót, a pierwsza łopata pod budowę MŚ miała być wbijana jeszcze wiosną tego roku. Z kolei siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (też na terenach po kopalni Katowice) jest nadal projektowana, prace miały się zakończyć w sierpniu tego roku, termin przesunięto na grudzień.

  Jedyna inwestycja, która przebiega zgodnie z harmonogramem, to budowa Międzynarodowego Centrum Kultury (teren po kopalni Katowice) - projekt jest gotowy.


  - Na przełomie października i listopada planujemy ogłosić przetarg na wykonawcę robót budowlanych. Początek prac przewidujemy na początek przyszłego roku - zapowiada Janusz Nowak, koordynator projektu MCK w katowickim magistracie. Zastrzega, że inwestycja może się opóźnić przez przetarg. Dlaczego? Inwestycje związane z kulturą w Katowicach są duże i drogie, więc firmy budowlane nie odpuszczają łatwo i odwołują się od wyników przetargów.

  Półroczne opóźnienie ma już budowa muzeum. Od kwietnia trwa przetarg na wykonawcę robót. - Kłopoty były ze skompletowaniem dokumentacji. MŚ jest teraz po pierwszym etapie preselekcji wykonawców. Pięciu wysłano zaproszenie do składania ofert - wyjaśnia Aleksandra Marzyńska, rzeczniczka marszałka województwa, któremu MŚ podlega. Czas na składanie ofert jest do końca października. Termin otwarcia muzeum - kwiecień 2012 r. przesunął się na grudzień 2012 r.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   MCK

   korekta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 69 / 54

   Miedzynarodowe Centrum Kongresowe, nie Miedzynarodowe Centrum Kultury - blad na str.3 artykulu.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama