Młodzi i nieprzeciętnie uzdolnieni

  Monika Krężel

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Przed publicznością wystąpił Jakub Wybrańczyk z chórem

  Przed publicznością wystąpił Jakub Wybrańczyk z chórem ©Arkadiusz Gola

  Mają od 10 do 20 lat, a swoimi umiejętnościami potrafią zadziwić niejednego dorosłego. W katowickim Pałacu Młodzieży odbyła się gala podsumowująca VI Festiwal Talentów i Niezwykłych Umiejętności Dzieci i Młodzieży Województwa Śląskiego "Uwaga Talent".
  Przed publicznością wystąpił Jakub Wybrańczyk z chórem

  Przed publicznością wystąpił Jakub Wybrańczyk z chórem ©Arkadiusz Gola

  Festiwal był prezentacją indywidualnych uzdolnień artystycznych, naukowych i sportowych młodych ludzi. Uczestnicy otrzymali statuetki "Talent województwa śląskiego", przyznawane w trzech obszarach: kultura i sztuka, plastyka i nauka.

  Wśród kategorii, które brano pod uwagę, były: muzyka instrumentalna, śpiew solowy, literatura, film, malarstwo, grafika, fotografia, rzeźba, fizyka, fizyka inżynieryjna oraz środowiskowa.

  - Impreza cieszy się ogromną popularnością, a startują w niej utalentowani młodzi ludzie z całego województwa - mówią organizatorzy. - To już szósta edycja, ale nasze przedsięwzięcie na pewno będzie kontynuowane - dodają.

  Wśród tegorocznych wyróżnionych znaleźli się uczniowie szkół muzycznych, szkół plastycznych, wychowankowie Pałacu Młodzieży, liceów ogólnokształcących.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama