Pielgrzymi przynieśli na Jasną Górę relikwie Popiełuszki

  Pielgrzymi przynieśli na Jasną Górę relikwie Popiełuszki

  Beata Marciniak

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W niedzielę na Jasną Górę przybyła 28. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy. Tegoroczne spotkanie było dziękczynieniem za czerwcową beatyfikację ks. Jerzego Popiełuszki, patrona "Solidarności", kapelana ludzi pracy.
  Pielgrzymi przynieśli ze sobą relikwie bł. ks. Jerzego, jako dar dla sanktuarium jasnogórskiego. - Co roku biorę udział w tej pielgrzymce, dziękuję za pracę, przez jakiś czas byłem bezrobotny i na Jasnej Górze wyprosiłem sobie dobrą pracę - zdradza Andrzej Janik z Gdańska. Jak co roku w pielgrzymce uczestniczyła Marianna Popiełuszko, matka błogosławionego kapłana wraz z rodziną.

  W tym roku pielgrzymi dziękowali także za 30 lat powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" oraz podpisane 31 sierpnia 1980 r.
  w Gdańsku Porozumienia Sierpniowe, które wywalczone strajkami otworzyły drogę do powstania związku. "Solidarność" ufundowała pamiątkowy ryngraf z Matką Boską na ścianę Kaplicy Cudownego Obrazu.

  W sobotę natomiast odbyła się 14. Ogólnopolska Pielgrzymka Leśników z udziałem ok. 10 tys. osób - pracowników lasów państwowych wraz z rodzinami. Bp Edward Janiak, krajowy duszpasterz leśników odczytał apel.

  - W imię odpowiedzialności za polską przyrodę, zachowanie jej walorów dla przyszłych pokoleń oraz zapewnienie bezpieczeństwa ekologicznego państwa nie należy niszczyć sprawdzonego w praktyce modelu finansowania lasów państwowych i to pod presją bieżących potrzeb ograniczenia deficytu budżetowego - czytał bp Janiak. Apel dotyczył sejmowych prac nad nowelizacją ustawy o Lasach Państwowych.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama