W Częstochowie ruszy

  W Częstochowie ruszy pierwszy prywatny szpital

  Beata Marciniak

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tak będzie wyglądać Centrum Medyczne Klara

  Tak będzie wyglądać Centrum Medyczne Klara ©Fot. BARC

  W Częstochowie trwa budowa pierwszego prywatnego szpitala w mieście. Centrum Medyczne "Klara" będzie zatrudniać 160 pracowników, którzy opiekować się będą 54 pacjentami.
  Tak będzie wyglądać Centrum Medyczne Klara

  Tak będzie wyglądać Centrum Medyczne Klara ©Fot. BARC

  Będzie to drugi prywatny szpital w powiecie po Blachowni. - Ruszymy w połowie przyszłego roku - mówi Tomasz Stefańczyk, prezes spółki KiK i właściciel przyszłego szpitala. Nowe centrum zamierza zabiegać o kontrakt z NFZ.

  Będą trzy sale operacyjne, ambulatoria, tomograf, mammograf

  - Wkrótce będę rozmawiał z lekarzami i wtedy okaże się, jacy specjaliści będą w placówce - wyjaśnia Tomasz Stefańczyk. - Co zaś do zaopatrywania pacjentów nocą, to zobaczymy, czy będzie popyt na taką usługę. Niewykluczone, że będą dyżury całodobowe i nocne. Teraz przygotowujemy się do negocjacji z NFZ.
  Centrum położone u zbiegu Wałów Dwernickiego z al. Jana Pawła II ma mieć prawie 4,5 tys. mkw., trzy sale operacyjne, rentgen, tomograf, rezonans, mammograf, sprzęt do ultrasonografii i endoskopii, dziesięć ambulatoriów specjalistycznych, część rehabilitacyjną, aptekę.

  Władze miasta nie są zaniepokojone powstaniem prywatnego szpitala, który być może zwabi specjalistów z trzech miejskich placówek. Te są zadłużone na ponad 50 mln zł. - Rynek zdrowia jest konkurencyjny i pacjenci zadecydują, gdzie chcą się leczyć - skomentował wiceprezydent Ryszard Majer. NFZ mówi o równości podmiotów. - Ważne jest, czy podmiot realizuje świadczenia w ramach ubezpieczenia społecznego. Jeśli tak, możemy podpisać z nim kontrakt - wyjaśnia Jacek Kopocz, rzecznik prasowy Śląskiego Oddziału NFZ.

  Od roku w Blachowni działa prywatny szpital, ma kontrakt z NFZ. - Po tym zmianach personel dba tutaj o chorych - zdradza pacjentka.
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama