IPN twierdzi, że nie boi się pozwu Wałęsy

  IPN twierdzi, że nie boi się pozwu Wałęsy

  Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Czy publikacja Encyklopedii Solidarności znajdzie swój finał przed sądem?
  Stać może się tak za sprawą biogramu Lecha Wałęsy, który zawiera informację, że w latach 1970 - 1976 późniejszy przywódca Solidarności zarejestrowany był w KW MO Gdańsk jako TW Bolek, a j ego realna współpraca z SB trwała do roku 1972. Jak tłumaczą przedstawiciele Stowarzyszenia Pokolenie (twórcy Encyklopedii) takie właśnie dane trafiły do nich z Instytutu Pamięci Narodowej. Wypowiadający się w poniedziałek dla Informacyjnej Agencji Radiowej Łukasz Kamiński, dyrektor Biura Edukacji Instytutu stwierdził, iż nie boi się ewentualnego pozwu ze strony byłego prezydenta.

  - Encyklopedia odzwierciedla aktualny stan badań i tenże aktualny stan badań - czego nikt nie neguje - wskazuje, że taki epizod w życiorysie Lecha Wałęsy się zdarzył - powiedział Kamiński, podkreślając zarazem, iż publikacja nie wartościuje podawanych przez siebie informacji.

  Promocja pierwszego tomu Encyklopedii (to on właśnie zawiera kontrowersyjny biogram Lecha Wałęsy) odbędzie się dzisiaj w Warszawie. Cała publikacja dedykowana jest m.in. nieżyjącym: prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu oraz prezesowi IPN, Januszowi Kurtyce. Encyklopedia doczekała się także swej internetowej wersji - na razie liczy ona 3900 biogramów (docelowo ma ich w niej być pięć tysięcy).

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama