Recenzja: Tom Clancy's H.A.W.X. 2

  Recenzja: Tom Clancy's H.A.W.X. 2

  Adrian Dampc

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Recenzja: Tom Clancy's H.A.W.X. 2

  ©materiały prasowe

  Wydany w zeszłym roku Tom Clancy's HAWX spotkał się z umiarkowanym przyjęciem ze strony recenzentów (średnia ocen w internecie to 72 proc.). Graczom najwyraźniej brakowało jednak powietrznych strzelanek, bo tytuł sprzedał się dobrze. Ubisoft postanowiło szybko pójść za ciosem i już od września wszyscy domorośli piloci znów mogą zasiąść za sterami samolotów.
  Recenzja: Tom Clancy's H.A.W.X. 2

  ©materiały prasowe

  Twórcy potrzebowali tylko rok na stworzenie swojego dzieła. To budzi podejrzenie, że duża część gry została po prostu skopiowana z poprzedniczki. Ubawy są uzasadnione. Dodano kilka elementów, takich jak start i lądowanie, ale sam styl rozgrywki praktycznie się nie zmienił. Co więcej, pierwsza część obsługiwała sterowanie głosem. System ten musiał się nie sprawdzić, bo tutaj zrezygnowano z tego rozwiązania.


  Więcej gier i recenzji znajdziesz zawsze na giernik.pl


  Wow, you guys really are cowboys


  HAWX 2, podobnie jak poprzednik, w żaden sposób nie może być traktowany jako symulator. Właściwie każdy aspekt lotu jest tu uproszczony. Maszyny potrafią przyjąć na siebie nawet kilka rakiet (choć zależy to od poziomu trudności) i co chwila wykonują ewolucje, które w rzeczywistości są zarezerwowane tylko dla najzdolniejszych pilotów. Żeby nie było za łatwo, gra posyła w naszym kierunku masę najróżniejszych przeciwników - myśliwce, śmigłowce czy wozy pancerne.  Niestety luźne podejście do zasad fizyki związane jest z największą bolączką gry. W zasadzie nie czujemy, że jesteśmy za sterami wielkich, potężnych i groźnych maszyn. Samoloty są łatwe w prowadzeniu i bardzo ciche, nie czujemy też ogromnych prędkości, które rzekomo rozwijają. Twórcy przygotowali wiele różnorodnych maszyn, lecz różnice w locie są minimalne - smukły F-15 jest praktycznie tak samo zwrotny, jak potężny A-10 Thunderbolt.


  Remember, boys, no points for second place


  Grze nazwiska użyczył jeden z najpopularniejszych pisarzy nurtu political-fiction, ale fabuła jest właściwie tylko pretekstem do wykonywania kolejnych misji. Akcja, przynajmniej na początku, rozgrywa się w okolicach Bliskiego Wschodu, gdzie stacjonujące wojska amerykańskie zostają niespodziewanie zaatakowane przez rebeliantów. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy z rosyjskiej bazy w niewyjaśnionych okolicznościach znikają trzy głowice atomowe. Historia nie budzi uczucia zażenowania i nie przeszkadza w niszczeniu kolejnych celów. Jeśli jednak ktoś umieszcza w tytule nazwisko Toma Clancy'ego, to sugeruje graczowi, że fabuła będzie lepsza niż tylko poprawna.

  Gra nie ma jednego bohatera i w czasie rozgrywki wcielimy się w pilotów z USA, Rosji i Wielkiej Brytanii. Dzięki temu możemy kierować myśliwcami na wyposażeniu armii tych trzech krajów, choć większość zabawy spędzimy w amerykańskim maszynach. Twórcy, wzorem słynnych misji z Modern Warfare, dali graczowi możliwość wcielenia się w strzelca pokładowego z samolotu wsparcia.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama