Tajner zapowiada przeniesienie Pucharu Świata w skokach do...

  Tajner zapowiada przeniesienie Pucharu Świata w skokach do Wisły

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Istnieje możliwość, że zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, które mają się odbyć w styczniu 2011 r. w Zakopanem - mogą zostać przeniesione do Wisły. Do tej pory bowiem nie wiadomo czy uda się na czas skończyć budowę pawilonu przy Wielkiej Krokwi.
  - Nie zakładam aby miało dojść do takiej sytuacji, ale w przypadku gdyby budowa pawilonu nie była ukończona to będziemy starali się przenieść te zawody do Wisły - powiedział podczas wtorkowej konferencji w Krakowie prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

  Według najnowszych informacji budowa ma się zakończyć pod koniec listopada 2010 r. Jednak już jeden termin nie został dotrzymany (koniec sierpnia). Prezes PZN w piątek w Zakopanym spotka się w tej sprawie z władzami tamtejszego COS.

  Także w tym samym dniu w stolicy Tatr Tajner będzie dyskutować z burmistrzami Szczyrku, Wisły i Zakopanego na temat organizacji letnich zawodów PŚ na igelicie "Pucharu Trzech Skoczni" (w tym na Wielkiej Krokwi miałyby się odbyć dwa turnieje - indywidualny i drużynowy - zaś na pozostałych obiektach po jednym indywidualnym).

  Z kolei już w najbliższy weekend na Wielkiej Krokwi odbędą się dwa konkursy w skokach narciarskich w ramach IV Pucharu Solidarności (w tym roku poświęcone pamięci Lecha Nazarkiewicza). Na razie nie wiadomo jacy zawodnicy z polskich kadr narodowych wezmą udział w tych zawodach. Na pewno zabraknie Adama Małysza (przygotowuje się do startów w PŚ). Ze względu na wspomnianą budowę zawody będzie mogło obserwować maksymalnie 1000 widzów. PAP

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama