Dziecko na uniwersytecie

  Dziecko na uniwersytecie

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Polska

  Coraz więcej uczelni wyższych otwiera się dla najmłodszych.
  Dziecko na uniwersytecie

  ©Korki we wtorki

  Zastanawiasz się, jak zorganizować dziecku czas po lekcjach? Uważaj, żeby nie przeciążyć małego ucznia obowiązkami. Wybierz taką formę aktywności, która poszerzy jego wiedzę, ale sprawi też wiele radości. Rozwiązaniem może być zapisanie pociechy na dziecięcy uniwersytet.

  Coraz więcej uczelni wyższych otwiera się dla najmłodszych. W tym roku w Trójmieście powstała Polska Akademia Dzieci, która współpracuje m.in. z Uniwersytetem Gdańskim, Politechniką Gdańską, Gdańskim Uniwersytetem Medycznym i Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej. - Zajęcia przygotowujemy dla dzieci w wieku 6-12 lat. Są bezpłatne, dzięki czemu dostęp do wykładów mają wszyscy. Przychodzą do nas też maluchy np. z domów dziecka - mówi Agata Hofman, autorka projektu Polska Akademia Dzieci.

  - Naszym celem jest rozwijanie w dzieciach pasji, poszerzanie horyzontów. Poruszamy tematy, o których nie usłyszą na lekcjach w szkole - przekonuje Agata Hofman. - Maluchy mają też możliwość bezpośredniego kontaktu z nauką. Z jakim zaciekawieniem słuchają podróżnika, który spotkał na Antarktydzie niedźwiedzia polarnego! To o wiele bardziej atrakcyjne niż czytanie o tym w książce.

  Na zajęciach, które zaczynają się 1 października, mali słuchacze spotkają się m.in. z fizykiem, profesorami medycyny czy psychologii. Co ciekawe, wykładom towarzyszyć będą także wystąpienia młodych naukowców.
  - Choć zainteresowanie naszym projektem jest ogromne, możemy jeszcze przyjąć pojedyncze osoby - mówi Agata Hofman. - Szukamy natomiast dzieci, które poprowadzą wykłady dotyczące interesującej ich dziedziny. Dla każdego chętnego znajdzie się miejsce. Szczegóły na stronie www.gud.com.pl.

  Polska Akademia Dzieci to nie jedyne miejsce w Trójmieście, gdzie można się wybrać na tego rodzaju zajęcia. Podobną propozycję przygotował Uniwersytet Dziecięcy Unikids. - Startujemy 23 października. Mali słuchacze otrzymują indeksy i uczestniczą w wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych - wyjaśnia Karolina Janik z Unikids. - Koszt zajęć wynosi 160 zł za semestr, ale cała kwota przeznaczana jest na organizację zajęć. Chętni mogą się zapisać przez stronę internetową www.unikids.pl.

  O tym, że dziecięce uniwersytety są świetną inicjatywą, przekonują rodzice. - Moja 10-letnia Natalia poprowadzi wykład dotyczący antycznych cudów świata - mówi Anna Czepita. - Takie zajęcia nie tylko pozwalają na poszerzenie wiedzy, ale cudownie rozwijają - początkowo nieśmiałe dzieci szybko zaczynają aktywnie uczestniczyć w wykładach.

  Warto pamiętać, że wyższe uczelnie zapraszają także uczniów szkół średnich. Przykładem jest Akademia ETI, czyli lekcje dla licealistów prowadzone przez wykładowców z Politechniki Gdańskiej. Z projektu korzystają obecnie uczniowie czterech trójmiejskich liceów. Ale oferta jest aktualna dla wszystkich szkół - wystarczy zgłosić chęć nawiązania współpracy z uczelnią.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   LhhRGWpXxQzopMn

   eGyCLiloHx (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 40 / 40

   FoFNkL jocmlplmdzcx, [u**********htvckonoqeeu.com/]htvckonoqeeu[/url], [link=http://vmallnhrbvzq.com/]vmallnhrbvzq[/link], http://xpxsjfokjooy.com/

   Partnerzy

   • Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego
   • Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach
   • Wyższa Szkoła Medyczna w Sosnowcu
   • Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
   • Medan Szkoła farmaceutyczna
   • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama