Mysłowice: W Dziećkowicach nie będzie festynu

  Mysłowice: W Dziećkowicach nie będzie festynu

  Monika Chruścińska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Dziećkowicach miały być tańce, muzyka, gry i zabawy dla dzieci. Społecznicy chcieli w sobotę zorganizować festyn rodzinny. W dzielnicy, gdzie nie ma nawet biblioteki, to jedyna impreza kulturalna w roku. Koszty miała pokryć część pieniędzy, jakie należą się dzielnicy z Elektrowni Jaworzno, która składuje tu swoje odpady. Ale kasa dla Dziećkowic rozpłynęła się w budżecie ośrodka kultury. - To nie pierwszy raz - ubolewa przewodnicząca Rady Osiedla, Marcjanna Mądry.
  Elektrownia przekazuje rocznie na rzecz dzielnicy 110 tys. zł. Środki najpierw trafiają do kasy miasta, ale na co zostaną wydane, decyduje tutejsza Rada Osiedla. Mogą bowiem zostać wykorzystane tylko dla dzielnicy. - Tym razem postanowiliśmy, że 20 tysięcy przekażemy na działalność kulturalną filii "Trójkąta". Z połowy kwoty placówka miała pokryć organizację festynu, ale gdy zgłosiliśmy się po nią, usłyszeliśmy, że pieniędzy nie ma - rozkłada ręce Mądry.

  W MOKiS-ie przyznają, że w w budżecie mają 20 tys. zł dla Dziećkowic. Kasa placówki jednak świeci pustkami, a pieniędzy wystarcza jedynie na utrzymanie i pensje. - Na razie nie jestem w stanie wygospodarować Dziećkowicom nawet 10 tys. - mówi dyrektorka "Trójkąta", Alicja Tabor. Ma nadzieję, że do końca roku sytuacja się zmieni i mieszkańcy peryferyjnej dzielnicy dostaną swoje pieniądze. Tyle, że zimą imprezy plenerowej już nie zorganizują.

  Dziećkowice. Co to za dzielnica?  Dziećkowice to jedna ze skrajnych dzielnic Mysłowic. Jest najbardziej wysunięta na południe i wschód. Od pozostałych dzieli ją duży las, a łączy ul. Długa. Mieszka tu około tysiąca mieszkańców. Może właśnie dlatego każdego roku jest pomijana przez władze miasta w planach inwestycyjnych. Tymczasem liczba potrzeb jest długa. Z pieniędzy z elektrowni każdego roku dotowana jest działalność przedszkola, szkoły, ochotniczej straży pożarnej, badania profilaktyczne dla mieszkańców i filię "Trójkąta".

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama