Mieszkańcy częstochowskiej ul. Piastowskiej chcą wykurzyć...

  Mieszkańcy częstochowskiej ul. Piastowskiej chcą wykurzyć ciężarówki

  Beata Marciniak

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mieszkańcy częstochowskiej ul. Piastowskiej chcą wykurzyć ciężarówki

  ©Fot. ARC

  Mieszkańcy ul. Piastowskiej w Częstochowie protestują. Nie chcą, żeby pod ich oknami pędziły ciężarówki. Ślą pisma do Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu.
  Mieszkańcy częstochowskiej ul. Piastowskiej chcą wykurzyć ciężarówki

  ©Fot. ARC

  Domagają się zakazu wjazdu ciężkiego taboru na ich ulicę. Chcą więcej policyjnych patroli. Policja ich zdaniem zdyscyplinowałaby kierowców. - Przecież był tu zakaz dla ciężarówek powyżej 12 m długości, stał krótko i go zdjęli - mówi Stanisław Musiał z sąsiedniej ulicy Poniatowskiego.

  Mieszkańcy chcą zakazu dla tirów powyżej 12 m

  - Piastowską jeździ masa tirów i ciężarówek, to całodobowy koszmar. Przejść spokojnie na drugą stronę się nie da. Najniebezpieczniej jest na skrzyżowaniu, tu przydałoby się rondo, ale obok stoi kapliczka i na jej likwidację nie zgadza się proboszcz.

  Waldemar Wywiał mieszka przy ul. Piastowskiej. Niedawno miał kolizję z tirem. - Tir był za długi i nie zmieścił się na tym skrzyżowaniu, zawadził o moje auto - denerwuje się mężczyzna. - Jak jedzie ciężarówka wyładowana po brzegi towarem, to cały dom mi się trzęsie. W nocy spać się nie da - żali się dalej pan Waldemar.

  Ulicą Piastowską przejeżdża w ciągu jednej doby około sto ciężarówek. Piastowska stała się obwodnicą dla tirów na trasie Katowice-Opole. - Ciężarówki jeżdżą z niedomkniętymi burtami, niezabezpieczonymi elementami, które zagrażają bezpieczeństwu. Ich prędkość jest większa niż 50 km/h - skarżą się mieszkańcy. - Na dodatek jest hałas i smród spalin, okna nie da się otworzyć. Ciężarówki zakłócają też prawidłowy odbiór radia czy telewizji.

  Miejski Zarząd Dróg i Transportu po interwencjach mieszkańców w styczniu ustawił zakaz wjazdu dla samochodów o długości powyżej 12 metrów. W lipcu musiał go usunąć. - Interweniowali właściciele firm z Piastowskiej i dlatego go zdjęto. Jedynym rozwiązaniem byłaby budowa obwodnicy - wyjaśnia Marta Górska z MZDiT. Joanna Lazar, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji obiecuje: - Kierujemy tam patrole w miarę możliwości. Wiemy, że ciężarówki jeżdżą tam za szybko.
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama