Najdroższe ulice w Katowicach i woj. śląskim ZOBACZ LISTĘ

  Najdroższe ulice w Katowicach i woj. śląskim ZOBACZ LISTĘ

  Sławomir Cichy

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W woj. śląskim najdroższe jest wynajęcie lokalu handlowego przy ul. 3 Maja w Katowicach

  W woj. śląskim najdroższe jest wynajęcie lokalu handlowego przy ul. 3 Maja w Katowicach ©FOT. MIKOŁAJ SUCHAN

  Większość prestiżowych ulic handlowych regionu powinno zmienić nazwy na ul. Bankową. Wysokość czynszów pozwala utrzymać się na nich tylko instytucjom finansowym i drogim markowym sklepom.
  W woj. śląskim najdroższe jest wynajęcie lokalu handlowego przy ul. 3 Maja w Katowicach

  W woj. śląskim najdroższe jest wynajęcie lokalu handlowego przy ul. 3 Maja w Katowicach ©FOT. MIKOŁAJ SUCHAN

  Ceny wynajmu lokali handlowych na katowickiej ul. 3 Maja są porównywalne z reprezentacyjnymi częściami stolicy Tajlandii - Bangkoku czy Johannesburga w RPA, choć daleko im do przepychu i prestiżu światowych miast. To plasuje stolicę regionu na 50 miejscu na świecie. Z kolei na ul. Zwycięstwa w Gliwicach czy w częstochowskich alejach NMP jest drożej niż na Piotrkowskiej w Łodzi, choć pewno nikt nie zdaje sobie z tego sprawy. W przeciwnym wypadku znalazłaby się w rankingu najdroższych ulic w kraju.

  17 tys. zł nawet tyle trzeba zapłacić za metr, kupując sklep na ul. Zwycięstwa w Gliwicach

  Na drogich ulicach przeważają banki. "Normalne" sklepy można policzyć na palcach jednej ręki. Odkąd w Gliwicach w 2004 roku kupcy mieli możliwość wykupienia od miasta lokali, w najdroższych okolicach sukcesywnie znikają szyldy sklepów. Mirosław Szajc, kierownik działu sprzedaży w gliwickim Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej, który jest właścicielem części nieruchomości na tej ulicy twierdzi, że taniej już nie będzie. - Za metr kwadratowy lokalu przy reprezentacyjnej ulicy Gliwic, ulicy Zwycięstwa, trzeba zapłacić co najmniej 12 tysięcy złotych, a to jest jedynie cena wyjściowa. Każdy lokal wyceniany jest indywidualnie - mówi.

  Sprzedany w zeszłym roku lokal o powierzchni ponad 130 m kw., w atrakcyjnym miejscu, nieopodal Rynku wyceniono na 17 tys. zł za metr, poszedł więc za 2 miliony 250 tys. zł.
  Na reprezentacyjnej ulicy Częstochowy alei NMP tak jak w Gliwicach dominują banki i parabanki udzielające kredytów i krótkoterminowych pożyczek. Jest ich w sumie 27. Do tego dwa salony jubilerskie obok sklepów z firmowymi ciuchami i butami po kilkaset złotych. Czynsze zaczynają się od 3400 zł na miesiąc za lokal o pow. 30 m kw. A więc rocznie wychodzi 350 euro za metr.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama