Zabrzanka pomogła Hospicjum Cordis

  Zabrzanka pomogła Hospicjum Cordis

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zabrzanka pomogła Hospicjum Cordis

  ©Fot. Arkadiusz Ławrywianiec

  Hospicjum Cordis otrzymało niezwykle cenny dar od mieszkanki Zabrza. Pani, która chce pozostać anonimowa, po przeczytaniu artykułu w Polsce Dzienniku Zachodnim, postanowiła wesprzeć hospicjum i zapłacić 30 tysięcy złotych za windę w Nowym Domu Hospicyjnym w Katowicach.
  Zabrzanka pomogła Hospicjum Cordis

  ©Fot. Arkadiusz Ławrywianiec

  To była ostatnia rata, bez uiszczenia której, wykonawca inwestycji nie chciał uruchomić windy tak potrzebnej chorym ludziom! - Nasza radość nie ma granic - mówi Iwona Kurzela, wolontariuszka z Hospicjum Cordis. - Nie mogliśmy wyjść ze zdumienia, gdy ta pani do nas zadzwoniła i spytała, czy już na naszym koncie odnotowaliśmy wpłatę. To był po prostu szok, gdy okazało się, że są tak potrzebne nam pieniądze.


  Dzięki darowi fundatorki winda w Hospicjum Cordis będzie działać

  Zabrzanka chce pozostać anonimowa. Wolontariuszom z hospicjum powiedziała, że nie chce rozgłosu wokół swojej osoby.

  - Nie ma słów, które wyraziłyby naszą wdzięczność dla tej pani. Wysłaliśmy oczywiście podziękowania, ale zdajemy sobie sprawę, że w porównaniu z jej dobrocią i bezinteresownością to mało - wyjaśnia Kurzela.
  Winda w hospicjum zostanie uruchomiona tak szybko, jak się tylko da. O tym, jak bardzo jest potrzebna nie trzeba nikogo przekonywać. Wystarczy spojrzeć na ludzi na wózkach inwalidzkich czy schorowanych pacjentów, których trzeba albo wnieść na piętro, albo wprowadzić. I dla chorych, i dla opiekunów to ogromny wysiłek.

  Dar mieszkanki Zabrza dla Hospicjum Cordis jest wspaniałym znakiem, zwłaszcza że właśnie w budynku zaczęto prace związane z adaptacją kolejnej partii pomieszczeń przy ulicy Ociepki. To najtrudniejszy i najdroższy etap budowy - udostępnienie części stacjonarnej hospicjum.
  Obecnie podopieczni tej niezwykłej placówki mogą korzystać z tzw. części dziennej.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama