Chorzowskie hipcie kochają się najbardziej na świecie

  Chorzowskie hipcie kochają się najbardziej na świecie

  Grażyna Kuźnik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mają piękne oczy i ogromny wdzięk. Chorzowskie hipopotamy Hamba i Hipolit już od 45 lat są razem.
  Hipopotamica Hamba od 45 lat jest wierna swojemu Hipolitowi

  Hipopotamica Hamba od 45 lat jest wierna swojemu Hipolitowi ©Fot. Marzena Bugała

  Doczekali się wielu córek i synów, a dzisiaj w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym obchodzą szafirową rocznicę związku. Prezydent Chorzowa napisał do nich list: "Życzę wam ze szczerego serca, byście doczekali złotej rocznicy".

  Hipopotamy są razem od 45 lat. Czas pokazał, że są stworzone dla siebie


  Na świecie nie ma drugiej takiej pary. Hamba i Hipolit są w świetnej kondycji, osiem lat temu urodziło im się ostatnie dziecko. - Poznali się w Chorzowie, on przyjechał z Holandii, ona z Niemiec. Czas pokazał, że są stworzeni dla siebie - opowiada Jolanta Kopiec, dyrektor ogrodu zoologicznego. Szybko też posypały się małe hipcie, zdrowe i ładne. Dzisiaj są w ogrodach na całym świecie.

  - Było ich już za wiele, więc parę oddzielono. Ale przechytrzyli wszystkich i Hamba znowu była w ciąży. Ach, ta miłość - uśmiecha się Alina Kłosek, opiekunka zwierząt. Hipolit i Hamba mają też swoje charakterki.
  - Okazało się, że Hipolit drży przed drabiną. Wystarczyło ją postawić koło basenu, a ogromny hipcio pędem zmykał z wody i mogliśmy umyć basen - opowiada Andrzej Malec, który w zoo pracuje już 31 lat. Hipopotamy najbardziej lubią własne towarzystwo.

  - Zaskakują nas czasem głębokie relacje emocjonalne między zwierzętami, bo to dziedzina nie dość dobrze poznana przez człowieka - przyznaje prof. Piotr Skubała z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama