Bacowie z Beskidu Żywieckiego spędzają owce z hal

  Bacowie z Beskidu Żywieckiego spędzają owce z hal

  Łukasz Gardas

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tradycyjny łossod, czyli spędzenie owiec z hal po zakończeniu sezonu wypasu odbywa się dzisiaj na Hali Boraczej w Żabnicy na Żywiecczyźnie.
  Widowiskowa impreza rozpocznie się mszą dziękczynną za szczęśliwe bacowanie, jaka na szczycie góry odprawiona zostanie o godz. 10.00. Zaraz po niej wszyscy przejdą do owiec, gdzie przeprowadzone zostaną ciekawe konkursy pasterskie związane z łossodem. Hodowcy będą również prezentować produkty z owczego mleka, czyli bryndzę oraz bunc, Oprócz tego będzie można skosztować także pysznej baraniny. Przewidziano też występy gaździn z Kół Gospodyń Wiejskich i wspólną zabawę przy ognisku.

  - To jednak nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowaliśmy dla mieszkańców, a także turystów - przekonuje Marcin Biegun, szef Ośrodka Promocji Gminy Węgierska Górka, który jest jednym z organizatorów imprezy.

  Po łossodzie na Hali Boraczej rozbrzmiewać będzie muzyka grana na instrumentach ludowych. W ramach trzeciego Wierchowego Grania, czyli przeglądu kapel góralskich, od godz. 14.00 do wieczora zaprezentują się zespoły Grapa, Hora, Haśnik, kapela Krześni oraz Romanka.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama