Gliwice: Kolej zaczyna modernizację torowiska do Opola

  Gliwice: Kolej zaczyna modernizację torowiska do Opola

  JH

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kolej zaczyna modernizację torowiska na linii Gliwice Łabędy - Pyskowice. To część tzw. "Rewitalizacji linii nr 132 Gliwice Łabędy - Strzelce Opolskie - Opole Groszowice". Za prace płaci budżet państwa - prawie 30 mln zł. Roboty w Gliwicach powinny się zakończyć 30 listopada. Dzięki rewitalizacji całego odcinka ma się poprawić komfort jazdy, a podróż trwać krócej.
  W związku z prowadzonymi pracami kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na przejazdach kolejowych w ciągu łabędzkich ulic. Jutro, w poniedziałek zamknięty zostanie w godz. od 8. do 20. przejazd w ciągu ul. Staromiejskiej. We wtorek w tych samych godzinach - przy ul. Nałkowskiej. W wyznaczonych miejscach będą obowiązywały objazdy.

  Prowadzone roboty na odcinku kolejowym obejmą: przebudowę nawierzchni torowej, podtorza, odwodnienia i obiektów inżynieryjnych. Zmodernizowana zostanie także sieć trakcyjna. W Gliwicach zmodernizowane zostaną nie tylko przejazdy. Powstaną też chodniki i przejścia dla pieszych oraz dwie wiaty na przystanku w Gliwicach Kuźnicy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama