Śląsk: Rekordowa zbiórka żywności na pomoc potrzebującym

  Śląsk: Rekordowa zbiórka żywności na pomoc potrzebującym

  Łukasz Respondek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W piątek i sobotę po raz ósmy odbyła się zbiórka żywności w ramach akcji "Podziel się posiłkiem". Przyzwyczajeni do charakterystycznych wózków za kasami w sklepach mieszkańcy woj. śląskiego pobili kolejny rekord szczodrości. Udało się zebrać bowiem 32 tony różnych produktów, czyli około 10 procent więcej niż ostatnim razem.
  Tychach w zbiórce pomagali wolontariusze TPD

  Tychach w zbiórce pomagali wolontariusze TPD ©Radosław Łapeta

  Zbiórka odbyła się w 94 placówkach handlowych w 18 miastach naszego regionu. Wzięło w niej udział ponad tysiąc wolontariuszy. Zaangażowały się w nią 24 organizacje pozarządowe działające na polu pomocy społecznej, które przekażą zebrane produkty najbardziej potrzebującym. Jan Szczęśniwski, prezes Śląskiego Banku Żywności, który organizuje zbiórkę przyznaje, że ilość zebranej żywności to efekt dobrze przeprowadzonej akcji promocyjnej oraz przede wszystkim ludzkiej życzliwości. - Wrzesień to trudny miesiąc. Wiele rodzin musi wybierać: książki i zeszyty, czy chleb. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się pomóc, a osoby potrzebujące naszego wsparcia prosimy o kontakt - apeluje.
  Większość osób do koszy wrzucała produkty sugerowane na ulotkach, które wolontariusze rozdawali przed sklepami, czyli ryż,cukier, oleje, słodycze, konserwy i dania gotowe. W Silesia City Center zbierano również pieniądze.

  - Nie biorę udziału we wszystkich zbiórkach. Ta jednak budzi duże zaufanie. Wiadomo, że pomoc faktycznie trafia do potrzebujących - zauważa Piotr Potkowa ze Świętochłowic.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama