Przebierańcy i Patrycja Markowska na 88. urodziny Zabrza

  Przebierańcy i Patrycja Markowska na 88. urodziny Zabrza

  Joanna Heler

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Przebierańcy i Patrycja Markowska na 88. urodziny Zabrza

  ©mikołaj suchan

  Dla człowieka 88. urodziny to słuszny wiek. Dla miasta takiego jak Zabrze, które swoją rocznicę nadania praw miejskich świętowało w weekend - to początek drogi, choć miało już szansę zaznaczyć swoją obecność w historii regionu.
  Przebierańcy i Patrycja Markowska na 88. urodziny Zabrza

  ©mikołaj suchan

  Tortu z 88. świeczkami nie było, jednak atmosfera święta i wyjątkowości towarzyszyła mieszkańcom na każdym kroku. Ulicą Wolności przemaszerował barwny korowód przebierańców. Do wspólnego śpiewania porwała z kolei Patrycja Markowska.

  - Święto miasta dobry moment na refleksję na temat najważniejszych dla Zabrza spraw - mówi prezydent Małgorzata Mańka-Szulik. - Ostatnie lata to czas wytężonej pracy.
  Miasto zmienia się intensywnie, także za sprawą pozyskiwanych z zewnątrz funduszy. Mieszkańcom oddajemy nowe drogi, obiekty sportowe i rekreacyjne. Prowadzimy największą inwestycję w naszej powojennej historii, jaką jest budowa sieci wodno-kanalizacyjnej dla niemal wszystkich mieszkańców. Dzięki temu stanie się ono bardziej przyjazne również dla inwestorów i turystów.

  Wczoraj w Domu Muzyki i Tańca wręczono nagrody w dziedzinie kultury. Uhonorowano Marzenę Mikułę-Drabek, kierownik muzyczną Teatru Nowego, oraz dwie instytucje świętujące w tym roku okrągłe urodziny: 65-letnią Miejską Bibliotekę Publiczną oraz o 10 lat starsze Muzeum Miejskie. W tym znakomitym gronie znalazł się fotoreporter "Polski Dziennika Zachodniego" Arkadiusz Gola. W ręce laureatów trafiły miniatury rzeźby "Spotkanie z własnym ja" autorstwa zabrzanina Heinza Tobolli. Oryginał z placu Wolności to dziś ulubione miejsce spotkań.

  Mieszkańcy mieli też niepowtarzalną okazję stworzenia listy zabrzańskich hitów. Mowa tu nie o gustach muzycznych, ale najistotniejszych w ostatnich latach wydarzeniach i inicjatywach. Mieszkańcy za najważniejszy uznali budowę "średnicówki". I nie ma się co dziwić, bo dzięki niej odkorkuje się centrum miasta, a trasę z katowickiego Zawodzia kierowcy pokonają w kwadrans. Zwyciężczynią plebiscytu, drukowanego i na łamach "PDZ" została Joanna Bugaj. W nagrodę otrzymała laptopa.

  Podczas uroczystości wicemarszałek Zbyszek Zaborowski w imieniu zarządu województwa życzył władzom miasta wytrwałości w codziennej pracy. - Zabrzanom z kolei życzę zadowolenia z mieszkania w tak wyjątkowym miejscu - podsumował Zaborowski

  Nasz Arek nagrodzony  Fotoreporter "PDZ" Arek Gola to jeden z laureatów nagród w dziedzinie kultury w Zabrzu - Dla twórcy najważniejsze to dostać wiatr w żagle i mieć możliwość rozwoju. W moim Zabrzu tak się dzieje - podkreśla Arek. A wie co mówi, bo w jego rodzinnym mieście powstaje znakomita część zdjęć, które publikuje na łamach Dziennika Zachodniego od 14 lat. Wiele z nich było nagradzanych w najważniejszych ogólnopolskich konkursach fotografii prasowej. JH

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama