Racibórz: Uruchomiono Centrum Aktywizacji Zawodowej

  Racibórz: Uruchomiono Centrum Aktywizacji Zawodowej

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Ponad 2470 bezrobotnych z Raciborszczyzny nie musi już biegać po piętrach Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu, by załatwić tam wszystkie swoje sprawy. Wczoraj w pośredniaku przy ul. Klasztornej 6 otwarto Centrum Aktywizacji Zawodowej.
  - W jednym miejscu skupione zostało pośrednictwo, doradztwo, szkolenia i klub pracy. To zdecydowanie ułatwi życie bezrobotnym, którzy nie będą musieli już chodzić od pokoju do pokoju. Wszystko załatwią w pomieszczeniu na pierwszym piętrze - mówi Edmund Stefaniak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu.

  Bezrobotni znajdą tu wszystkie oferty od pracodawców, doradcy pomogą im w wyborze zawodu i miejsca pracy, a także dowiedzą się wszystkiego na temat organizowanych właśnie kursów i szkoleń, a także staży czy jednorazowych dotacji na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

  - Właśnie wróciłem z Niemiec, gdzie pracowałem przez całe wakacje. Teraz poszukam roboty w Raciborzu. Mam nadzieję, że coś uda mi się znaleźć. Teraz te wszystkie formalności uproszczono - mówi Andrzej Bizoń z Raciborza.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama