Można sprzedać nazwę Częstochowa? Można!

  Można sprzedać nazwę Częstochowa? Można!

  Andrzej Zaguła

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jeden z najbardziej znanych klubów siatkarskich w Polsce Tytan AZS Częstochowa ogłosił przetarg na sprzedaż w logo klubu nazwy miejscowości. To nie musi być Częstochowa, jeśli więcej zapłaci np. Pcim Dolny.
  Z klubowych szalików może zniknąć Częstochowa

  Z klubowych szalików może zniknąć Częstochowa ©Fot. Waldemar Deska

  - AZS proponuje promocję w rozgrywkach PlusLigi, Pucharu Polski i europejskiego pucharu Challenge Cup - zachęca prezes AZS-u Konrad Pakosz. - Zasada jest prosta. Kto da więcej, ten będzie w szyldzie.
  Pakosz nie kryje, że ten ruch klubu to reakcja na pominięcie AZS-u w podziale dodatkowych pieniędzy miasta na sport zawodowy w Częstochowie.

  Samorząd wsparł 300 tys. zł zadłużony po uszy klub żużlowy z ekstraligi Włókniarz, rezygnując z budowy boisk piłkarskich Orlik i dotowania sportu dzieci i młodzieży. Wcześniej dał żużlowcom na promocję miasta przez sport 400 tys. zł. Przekazał też 250 tys. zł innemu tonącemu w długach klubowi, piłkarskiemu Rakowowi (II liga), odstępując od organizacji jednego z etapów wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Ponadto Raków otrzymał 230 tys. zł na szkolenie młodzieży.

  Zasada jest prosta. Kto da więcej, ten znajdzie się w szyldzie klubu

  - Może dlatego, że nie krzyczeliśmy, nie robiliśmy wokół siebie hałasu uznano, że nam środki nie są potrzebne - żali się sternik AZS-u. - Prawda jest zupełnie inna. Jeśli nie otrzymamy wsparcia z miasta, to w październiku zrezygnujemy z treningów w hali Polonia. Za każde zajęcia musimy przecież płacić Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Częstochowie. Do tej pory z tymi rozliczeniami byliśmy na bieżąco. Teraz będzie problem.

  Pakosz próbował w ostatnich tygodniach przekonać częstochowskich radnych i władze miasta, że siatkarzom też trzeba pomóc. W odpowiedzi otrzymał pismo podpisane przez pełniącego funkcję prezydenta Częstochowy, Piotra Kurpiosa. Wynika z niego, że AZS nie może już liczyć na żadne środki z tytułu promocji miasta poprzez sport i musi się zadowolić kwotą 400 tys. zł, którą otrzymał na początku roku.

  To prowokacja  Senator Andrzej Szewiński, były siatkarz AZS-u Częstochowa, były prezes tego klubu i dyrektor
  Myślę, że jest to swego rodzaju prowokacja, zwrócenie uwagi, że klub nie jest traktowany jak inne w Częstochowie. Wartością samą w sobie jest nazwa AZS. W USA, w ligach NBA, NHL, jeśli klub nie ma pieniędzy wystarczających na grę w lidze, jest sprzedawany innemu właścicielowi, także do innego miasta. JS

  Lech Małagowski, przewodniczący Komisji Sportu Rady Miasta i dyrektor Włókniarza Częstochowa
  Jestem zaskoczony, bo od państwa dowiaduję się o tej konferencji prasowej. Będę w tej sprawie rozmawiał z prezesem Pakoszem. Rozumiem jego rozgoryczenie, bo sytuacja finansowa częstochowskich klubów nie jest łatwa, ale nie sądzę, żeby jakieś miasto chciało się w ten sposób reklamować. BR

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo