Festiwal piosenki skautowej

Festiwal piosenki skautowej

Justyna Przybytek

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Wielkie poruszenie od wtorku w chorzowskim obozie harcerskim. W środę od godz. 10 w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku będzie odbywał się Dzień Skautowy.
- To okazja, aby harcerze z różnych krajów mogli podczas wspólnej zabawy lepiej się poznać i wymienić doświadczeniami - mówi Anna Dobrakowska z biura prasowego zlotu.

Zaplanowano między innymi festiwal piosenki skautowej i teatru, a także krótkie prezentacje ciekawostek ze swoich krajów. Tych w Chorzowie na pewno nie zabraknie.

W namiotowym miasteczku biwakuje blisko 2 tys.
harcerzy z 23 krajów. Językiem IX Zlotu Skautów Europy Środkowej Silesia 2008 jest angielski, ale między setkami namiotów słychać mowę z różnych zakątków świata. Jest chorwacki, węgierski, czeski, francuski, hiszpański i najczęściej polski.

Jednym z głównych celów zlotu jest upowszechnianie i wpojenie młodzieży zachowań przyjaznych naturze. O ekologii przede wszystkim dużo się mówi. Tak będzie również dziś podczas konferencji, którą poprowadzi przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jednak zachowań proekologicznych także nie brakuje. Harcerze posiłki jedzą z biodegradowalnych pojemników, śmieci skrzętnie segregują i oszczędzają wodę. W wolnych chwilach sprzątają park i okoliczne lasy.

Jednym z ważniejszych punktów dzisiejszego popołudnia będzie przygotowywanie patchworków, czyli około półmetrowych kawałków materiału, na które zostaną naszyte emblematy i odznaki. Patchwork każdej grupy, wykonany dowolna techniką, ma symbolizować środowisko z której się wywodzi i sposób działania.

- Jesteśmy coraz bardziej profesjonalni. Grupy idą w kierunku specjalizacji. Jedna zajmuje się muzyką, inna wszystkim co wiążę się z wodą, kolejna na przykład medycyną. To wszystko zamierzamy zaprezentować - tłumaczy Agnieszka Pospiszyl.

Prezentacja odbędzie się w sobotę podczas jarmarku międzynarodowego, który mieszkańcy regionu będą mogli oglądać przy hali wystawowej Kapelusz.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo