Zawiercie, Szczekociny: Droga krajowa 78 uzbroi się w...

  Zawiercie, Szczekociny: Droga krajowa 78 uzbroi się w fotoradary

  Patryk Drabek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kierowców przekraczających dozwoloną prędkość na DK 78, czyli drodze na Kielce, ta wiadomość z pewnością nie ucieszy. Przy tej drodze pojawią się bowiem całkiem nowe cztery fotoradary. Staną przy ulicy Paderewskiego w Zawierciu, w dzielnicy Kromołów oraz w Grabcu i miejscowości Goleniowy w gminie Szczekociny. Zawierciańscy policjanci przekonują, że nowe fotoradary nie będą jedynie atrapami i rzeczywiście utemperują kierowców nieprzestrzegających znaków ograniczających prędkość.
  - W tych czterech miejscach dochodziło do wielu wypadków i wykroczeń, co wynika z danych, którymi dysponujemy. Te fotoradary na pewno poprawią bezpieczeństwo na drodze - przekonuje Andrzej Świeboda, oficer prasowy KPP w Zawierciu.

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach zapewnia, że nowe budki i fotoradary pojawią się do końca listopada.

  - Taka inwestycja była przewidziana w budżecie państwa i chcieliśmy ją zrealizować do końca roku. W dzielnicy Kromołów powstanie dodatkowo sygnalizacja świetlna - mówi Dorota Marzyńska, rzeczniczka GDDKiA w Katowicach.

  To właśnie mieszkańcy zawierciańskiej dzielnicy najgłośniej upominali się o to, że w ich rejonie powinno się ostudzić zapał drogowych piratów.

  - Kierowano do nas wiele próśb i wniosków, argumentując tym, że na skrzyżowaniu w Kromołowie, tuż przy źródle Warty, nie można spokojnie przejść na drugą stronę, choć jest tam przejście dla pieszych. Dlatego sprawę przekazaliśmy po raz kolejny do GDDKiA - podkreśla Iwona Wiklik, rzeczniczka UM w Zawierciu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama