Gliwice: Znany podróżnik Jacek Pałkiewicz opowie o swych...

  Gliwice: Znany podróżnik Jacek Pałkiewicz opowie o swych wyprawach

  JH

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jacek Pałkiewicz, światowej sławy globtroter i jeden z najbardziej znanych podróżników będzie w piątek gościem obchodzonego w Gliwicach Światowego Dnia Turystyki. Spotkanie z nim zaplanowanego o godz. 18. w kinie Amok.
  Jacek Pałkiewicz jest jednym z najbardziej aktywnych podróżników - odkrywców naszych czasów. Dotarł do najdalszych i najbardziej egzotycznych zakątków świata. Jacek Pałkiewicz założył pierwszą w Europie szkołę przetrwania. Jest członkiem rzeczywistym Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie.

  W programie turystycznego święta znajdą się również projekcje filmów podróżniczych. O godz. 20. obejrzymy film dokumentalny produkcji brytyjskiej "Ślepy los" o niekonwencjonalnej ekspedycji górskiej w Himalaje. W sobotę, 2 października, o godz. 18. organizatorzy zapraszają na film "W 80 dni dookoła świata", podczas którego śledzić będziemy przygody ekscentrycznego angielskiego gentlemana Fogga i jego służącego w trakcie szaleńczej podróży. Bilety na imprezy Światowego Dnia Turystyki (w cenie 7 zł) można kupić w kasie kina.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama