Młodzi powodzianie z Czaśca wystąpią przed publicznością w...

  Młodzi powodzianie z Czaśca wystąpią przed publicznością w Warszawie

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Grupa Teatralna "Bengaku" z Czańca (Porąbka) wystąpi jako przykład Dobrej Praktyki podczas Forum Funduszy Europejskich w Warszawie. Młodzież pochodzi z obszarów dotkniętych tegoroczną powodzią (gmina Porąbka, powiat bielski).
  Młodzieżowe Centrum Aktywności Twórczej w Czańcu prowadzi zajęcia dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na projekt pt. "Profilaktyka poprzez teatr". Grupę "Bengaku" nagrodzono już na wielu festiwalach teatralnych. W 2008 roku zdobyła pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych w Warszawie za sztukę "On". Dziełem "Bo takie jest życie" zachwyciła publiczność m.in.
  na Przeglądzie Małych Form Teatralnych poświęconych zagadnieniom przemocy. Aktorzy z Czańca wygrali również Przegląd Małych Form Teatralnych "Z EFSem na scenę", gdzie wystawili spektakl pt. "Ręce do przytulania".

  III Forum Funduszy Europejskich organizowane jest przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego 1 i 2 października na Placu Defilad w Warszawie. Tegoroczne Forum odbywa się pod hasłem "Czas ekscytujących przemian".

  Polska jest największym beneficjentem Funduszy Europejskich na lata 2007-2013. Na rozwój infrastruktury, wsparcie innowacyjnych firm oraz rozwój regionów i kapitału ludzkiego otrzymaliśmy 67,3 mld euro.

  Podczas części otwartej Forum będzie okazja, by przekonać się, jak dużo już osiągnęliśmy i jak wiele jeszcze możemy zdziałać dzięki środkom unijnym.

  Do dyspozycji uczestników będzie około 100 stanowisk wystawienniczych instytucji zaangażowanych we wdrażanie Funduszy Europejskich oraz centrum informacyjne, a w nim konsultacje, wykłady otwarte, pokazy multimedialne. Na scenie zaprezentują się wybrani beneficjenci i zaproszeni goście. Uczestników czeka wiele atrakcji: eksperymenty, pokazy, quizy, koncert finałowy Patrycji Markowskiej. "Bengaku" z Porąbki wystąpi 2 października w godz. 16:15 - 17:00.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama