Ważne
  Katowicka Dolina się zmieni. Ale na tablicach

  Katowicka Dolina się zmieni. Ale na tablicach

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Budowy bloków KSM przy Lidlu rozpocznie się w 2011 roku

  Budowy bloków KSM przy Lidlu rozpocznie się w 2011 roku ©Fot. ARC

  W Dolinie Trzech Stawów będą billboardy. Zobaczymy, co w okolicy zostało zrobione, co jest w realizacji i co władze miasta planują.
  Budowy bloków KSM przy Lidlu rozpocznie się w 2011 roku

  Budowy bloków KSM przy Lidlu rozpocznie się w 2011 roku ©Fot. ARC

  Na kempingu pojawi się urna, do której będzie można wrzucać ankiety z własnymi propozycjami. Ankiety będą rozdawane mieszkańcom m.in. os. Paderewskiego, będą też na stronie Urzędu Miasta. To konsultacje społeczne na temat przyszłości parku. Projekty trzech billboardów, które staną przy wejściu od strony Lidla i ul. Granicznej, przy parkingu od ul. Francuskiej oraz w pobliżu pomnika Trudu Górniczego na os. Paderewskiego, są zatwierdzane.

  W parku pojawią się w październiku. Co miasto pokaże? Plany budowy wyciągu nart wodnych na stawie kąpielowym. Domki wczasowe, które mają być budowane na kempingu (teraz spać można tu we własnych namiocie albo przyczepie). Pewnie też zmodernizowane kąpielisko na stawie kąpielowym (3,7 mln zł).
  Zabraknie informacji o tym, że zielona Dolina (razem z Parkiem Leśnym to największy park w mieście!) zostanie w dużej części zabudowana blokami. Pozwalają na to przyjęte w 2007 r. przez władze miasta zapisy planu zagospodarowania przestrzennego.

  Nie wiadomo jednak, kiedy budowy ruszą. Najpewniejsza jest inwestycja Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która na działce między os. Przystań i supermarketem Lidl chce stawiać bloki. - Kończymy projektowanie i szukamy wykonawcy. Początek budowy w przyszłym roku - mówi Anna Duch, rzeczniczka KSM.

  Grupa Bryksy ma pozwolenie na postawienie nad stawem Łąka trzech budynków (4 do 8 kondygnacji), ale rezygnuje z inwestycji. - Będzie realizowana, ale na 99 proc. nie przez nas, chcemy sprzedać działkę - tłumaczy Beata Godniowska z firmy.

  Inwestycję wstrzymuje też Reinhold, który ma pozwolenie na budowanie przy ul. Pułaskiego budynku od 4 do 9 kondygnacji. Nie zapowiada się też na rychłe wbicie łopaty przy ul. Granicznej i Pułaskiego (obok Lidla). Domy może tu stawiać grupa Geo, ale na razie buduje przy ul. Rolnej.

  Słynne parki w regionie  Katowicki Park Leśny - w jego skład wchodzi Dolina Trzech Stawów, największy obszar zielony w Katowicach. Cała jego powierzchnia obejmująca tereny miejskie, parkowe oraz leśne wynosi ok. 420 ha.
  Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie
  - największy park w Europie o pow. 600 ha na granicy Chorzowa i Katowic. Jest tu Stadion Śląski, Wesołe Miasteczko, rosarium, planetarium i zoo.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zacząć zabudowę od A4/Murckowskiej

   masaccio (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 9

   chca blokow mieszkalnych niech stawiaja je przy drogach;
   kolejne pokolenia beda panicznie szukac miejsc pod parki i rekreacje i wyburzac bloki

   warto pomysleć o klasie radnych przed wyborami

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama