Mlekomat dotrze do Bielska-Białej?

  Mlekomat dotrze do Bielska-Białej?

  Gabriela Lorek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Maszyny sprzedające mleko prosto od krowy polubili Włosi i Austriacy. Od niedawna robią furorę u naszych czeskich sąsiadów, a teraz u nas. Od maja mlekomat stoi w Cieszynie.
  - Myślę, że cieszyniacy polubili nasze mleko - mówi właściciel mlekomatu Arnold Lapczyk. W Zbytkowie prowadzi z córką Agnieszką gospodarstwo rolne z setką mlecznych krów.

  Kilka miesięcy temu Lapczykowie postanowili podążyć śladem Czechów, by ominąć pośredników skupujących mleko po zaniżonych cenach. Sprowadzili z Czech maszynę i postawili w centrum Cieszyna. Był to pierwszy w kraju automat sprzedający świeże mleko. Dzienna sprzedaż waha się na poziomie 100-150 litrów. Lapczyk czeka teraz na zgodę, by ustawić dwa nowe mlekomaty w Bielsku.

  We wnętrzu maszyny znajduje się 200-litrowy zbiornik, napełniany codziennie świeżo udojonym, niepasteryzowanym mlekiem. Mleko jest nieustannie schładzane i mieszane. Identycznie jak maszyny ze słodkimi przekąskami albo napojami mleczny automat czynny jest przez całą dobę. Nim butelka napełni się białym płynem, jest dezynfekowana parą. Po mleko z automatu można przyjść również z własnym pojemnikiem albo kupić butelkę ozdobioną zabawną krówką czy biedronkami. Litr kosztuje 3 zł. Maszyna wysyła rolnikowi SMS-y o temperaturze mleka i powiadomienia, gdy trzeba uzupełnić ilość.

  - To mleko nieprzetworzone, bez konserwantów, sztucznych domieszek i barwników. Różni się od kupowanego w sklepach smakiem, konsystencją i zawartością składników mineralnych oraz witamin - mówi Arnold Lapczyk.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mlekomat

   NovaVending (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 31

   Kolejne mlekomaty już stanęły w Rypinie oraz w Warszawie(Hala Mirowska). Szczegóły na stronie mlekomat.org.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama